У ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 відбулось засідання ради міської організації Профспілки. В заході взяли участь начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Федорович Петрик та завідувач науково-методичним центром управління освіти і науки Інна Павлівна Паливода.
Засідання ради міської організації Профспілки працівників освіти і науки України ще раз засвідчило готовність міської організації стояти на захисті інтересів освітян. Учасники засідання розглядали шляхи виконання рішень VII з'їзду галузевої Профспілки, її стратегію й тактику на сучасному етапі розвитку суспільства.
У доповіді голови міської організації Профспілки Валентина Чепурченко проаналізовано матеріали VII з'їзду Профспілки, основні напрями її діяльності на 2011 — 2015 роки. З'явилися нові тактичні рішення в реалізації постанови XVIII міської звітно-виборної конференції й заходів щодо критичних зауважень і пропозицій, висловлених у ході звітно-виборної кампанії 2009 — 2010 років.
Говорячи про нову Галузеву угоду, яку планується укласти в березні 2011 року, голова Білоцерківської міської організації Профспілки вніс пропозиції: розробити новий штатний розпис для установ освіти всіх типів; підготувати нову інструкцію про оплату праці працівників установ освіти; затвердити порядок здійснення доплат за керівництво предметними й методичними комісіями в загальноосвітніх навчальних закладах; розглянути можливість введення доплати до посадового окладу працівникам, нагородженим знаком «Відмінник освіти».
Голова ради Профспілки відзначив, що нині, як і раніше, актуальними є питання фінансового забезпечення діяльності галузі, пенсійного забезпечення, контролю за дотриманням строків виплати заробітної плати, охорони праці. Необхідно зажадати від Кабінету Міністрів України виконання Указу Президента України від 30.09.2010 р. № 92/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» та провести громадські обговорення щодо практичної реалізації Указу Президента, залучивши до цих заходів депутатів всіх рівнів. Міносвіти має вдосконалити механізми атестації педагогічних працівників, сформувати єдині підходи і критерії до суспільно-професійної оцінки якості, результативності педагогічної праці, дотримання принципу соціальної справедливості під час атестації, розробити й прийняти державну програму «Житло для педагогічних і науково-педагогічних працівників».
Валентин Павлович наголосив, що необхідно продовжити роботу з депутатами Верховної Ради України, Кабінетом Міністрів України щодо реалізації повним обсягом ст. 57, 61 Закону України «Про освіту», ст. 6 Закону України «Про оплату праці», ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», ст. 15, 17, 19 Закону України «Про охорону праці» і, що особливо важливо, вирішити питання оплати праці педагогічних працівників, працівників управлінь і відділів освіти, методичних кабінетів, допоміжного, адміністративно-управлінського, обслуговуючого персоналу навчальних закладів, музичних працівників дошкільних установ.
Із звітом про виконання Угоди між управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради та міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України виступив начальник управління Юрій Петрик. Він детально зупинився на аналізі положень Угоди, підкреслив, що майже всі позиції Угоди виконані, єдине що є проблемою – затримка виплати заробітної плати, з причин, які не залежать від управління освіти і науки.
Керівник науково-методичного центру управління освіти і науки Інна Паливода прокоментувала та надала роз’яснення щодо введення в дію нового Положення про атестацію педагогічних кадрів.
Після обговорення і висловлення своїх пропозицій учасники засідання ради ухвалили відповідну постанову.
Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Білоцерківської міської організації Профспілки
працівників освіти і науки України
|