Вівторок, 23.04.2024, 21:09

Головна » 2008 » Листопад » 24 » ЗАЯВА ПРЕЗИДІЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ З ПРИВОДУ ПОРУШЕННЯ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ

Міністерством праці та соціальної політики України підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення».

Аналіз законопроекту свідчить про його відверту антисоціальну спрямованість. Норми, якими пропонується істотно обмежити права громадян, суперечать статті 22 Конституції України, якою забороняється звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при внесенні змін до чинних законів.

Зокрема передбачається:

встановити обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам (пенсія виплачується в розмірі 50 відсотків, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

застосовувати у 2009-2010 роках для призначення пенсій показник середньої заробітної плати (доходу), який враховується для обчислення пенсії, на рівні 2007 року (1197,91 грн.);

зупинити на рік дію частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо щорічного (з 1 березня) підвищення пенсій у зв'язку зі зростанням середньої заробітної плати в країні.

Одночасно Мінпраці підготовлено ще один проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації наслідків світової фінансової кризи у сфері зайнятості», відповідно до якого збільшується для працівників розмір внесків до Пенсійного фонду України – з 2% до 5,5%. Таким чином, одночасно із протиправним зменшенням розмірів пенсійних виплат пропонується збільшити фінансове навантаження на працівників.

Президія ФПУ заявляє, що прийняття зазначених змін призведе до різкого погіршення матеріального забезпечення пенсіонерів, зниження рівня диференціації розмірів пенсій, зменшення захищеності пенсіонерів в умовах постійного зростання цін на товари та послуги.

Президія Федерації профспілок України вимагає від Міністерства праці та соціальної політики України утриматись від внесення на розгляд Кабінету Міністрів України соціально резонансного, явно дискримінаційного по відношенню до пенсіонерів законопроекту.

Закликаємо Прем'єр-міністра України Тимошенко Ю.В. безумовно дотримуватись засад соціального діалогу, принципів і норм Генеральної угоди і не приймати рішення Уряду щодо схвалення вказаного законопроекту без попередніх ґрунтовних консультацій зі Спільним представницьким органом профспілок.

Президія Федерації

профспілок України