БЦ Профспілка освіти
Середа, 16.08.2017, 16:30
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 189
Головна » 2008 » Грудень » 8 » ЗВЕРНЕННЯ щодо обмеження Кабінетом Міністрів України прав працівників бюджетної сфери
ЗВЕРНЕННЯ щодо обмеження Кабінетом Міністрів України прав працівників бюджетної сфери
12:00

З метою захисту прав членів Профспілки працівників галузі, президія Білоцерківської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України прийняла рішення звернутись до Федерації Профспілок України з приводу порушення Кабінетом Міністрів України прав працівників бюджетної сфери, в тому числі освітян. Публікуємо текст звернення Федерації Профспілок України до Президента України

 

 

Президенту України

 

Ющенку В.А.
 

Федерація профспілок України, її членські організації бюджетної сфери висловлюють свій протест проти дій Уряду, спрямованих на обмеження прав працівників освіти, охорони здоров’я, культури, науки, соціальної сфери та інших окремих категорій працівників, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки.

Кабінетом Міністрів України 25 жовтня 2008 року було прийнято постанову № 939 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери», якою змінено норму щодо рівня посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду, що є основою Єдиної тарифної сітки в оплаті праці працівників окремих галузей бюджетної сфери. А саме: норму «на рівні мінімальної заробітної плати» замінено на норму, якою зафіксовано конкретний розмір цього окладу (ставки) 545 грн., тобто  на рівні законодавчо встановленого на той момент розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 59 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з 1 грудня  2008 року  мінімальну заробітну плату встановлено у розмірі 605 гривень. Відповідно до статті 3 Закону України «Про оплату праці» посадовий оклад (тарифна ставка) не можуть бути нижчими за розмір мінімальної заробітної плати – державної соціальної гарантії з оплати праці. Ця норма є обов’язковою на всій території України для підприємств (установ, організацій) усіх форм власності і господарювання. 

Як заявили представники Уряду, підвищення з 1 грудня 2008 року мінімальної заробітної плати не торкнеться працівників бюджетної сфери. Для оплати їхньої праці мінімальна заробітна плата залишається в розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів № 939. Проте згідно зі  статтею 113 Конституції України Кабінет Міністрів у своїй діяльності повинен керуватися Конституцією і законами України, актами Президента України.

 Отже Урядом цинічно порушено принцип верховенства права, закріпленого у статті 8 Конституції України, та норму статті 22 Конституції, оскільки звужено конституційні права чотирьох мільйонів працюючих у бюджетній сфері.

Прийнявши постанову в односторонньому порядку, Кабінет Міністрів України також проігнорував  норми соціального діалогу, які встановлено статтею 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та Генеральною угодою на 2008-2009рр.

Федерація профспілок України та її членські організації бюджетної сфери звертаються до Вас, шановний пане Президенте України, з вимогою зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 25.10.2008  № 939.
 
 
 

 

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 452 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Календар новин
«  Грудень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz