Субота, 20.04.2024, 07:58

Головна » 2009 » Березень » 23 » ПРОТЕСТ
ПРОТЕСТ

ПРОТЕСТ

всеукраїнських профспілок та профоб'єднань Верховній Раді України у зв'язку із обмеженням прав працівників у сфері оплати праці

Професійні спілки України висловлюють протест Верховній Раді України у зв'язку з прийняттям нею 3 березня 2009 року постанови  N1047-VІ «Про заходи щодо упорядкування окремих видатків Державного бюджету України».

Цією постановою Кабінету Міністрів України, зокрема,  доручено зменшити удвічі фонд оплати праці державних підприємств-монополістів. Отже, йдеться про досить значне зменшення заробітної плати сотень тисяч працівників державних підприємств, серед яких «Укрпошта», «Укрзалізниця», «Нафтогаз України» та інші.

Таке рішення Верховної Ради України є економічно і соціально необдуманим, а його виконання спричинило б до вивільнення значної кількості працівників цих підприємств або відкинення працівників за межу бідності, що неприпустимо.

Прийняття рішення щодо обмеження надвисоких заробітних плат високопосадовців та народних депутатів України, яка складає близько 20 тисяч гривень, сприймається профспілками як крок до соціальної справедливості. Але зазіхання на заробітну плату пересічних трудівників, які зайняті в реальному секторі економіки і своєю працею створюють валовий продукт країни, викликає лише обурення. Так, у січні цього року середня заробітна плата працівників в економіці становила 1665 грн., а  зарплата листонош була майже у три рази меншою. Отже, навіть на це замахнулися можновладці.

Не можна також допустити, щоб під приводом упорядкування  заробітної плати високопосадовців Уряд вдався до перегляду зарплати всіх інших працівників, зайнятих  на державній службі.

Незважаючи на фінансово-економічну кризу в країні, ми не вправі допустити таких дій з боку Верховної Ради, Уряду. Не на такі рішення влади очікують  пересічні трудівники.

Вимагаємо від Верховної Ради України скасування постанови від 3 березня 2009 року N1047-VІ.

За дорученням учасників засідання

Спільного представницького органу

всеукраїнських профспілок та

профспілкових об'єднань