П`ятниця, 29.03.2024, 13:35

Головна » 2011 » Березень » 25 » Акція протесту в Києві
Акція протесту в Києві
     22 березня 2011 р. в Києві біля Кабінету Міністрів України відбулася всеукраїнська акція протесту освітян, у якій взяли участь близько десяти тисяч працівників галузі і студентів. Акцію організовано Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України. Основні вимоги мітингуючих: реалізація Указу Президента України Віктора Януковича «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» щодо поширення 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників та поетапного підвищення розмірів оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, а також виконання зобов’язань за Генеральною угодою щодо скорочення розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою для визначення розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників за всіма її розрядами.
     Обговорювались також такі нагальні питання як необхідність збільшення обсягів видатків на фінансування навчальних закладів з місцевих бюджетів, недопущення закриття шкіл, зокрема у сільській місцевості, дотримання трудового законодавства, особливо при відправленні педагогів у вимушені відпустки без збереження заробітної плати, збільшення розмірів стипендій.
     У ході акції відбулися переговори представників Профспілки на чолі з її головою Георгієм Федоровичем Трухановим з першим заступником Міністра Кабінету Міністрів України Костянтином Валерійовичем Любченком, Заступником Міністра Кабінету Міністрів України Юрієм Анатолійовичем Авксентьєвим.
     Освітян запевнили, що висунуті вимоги будуть розглянуті 23 березня на засіданні Уряду.

Служба зв’язків профспілки
з громадськістю та ЗМІ