БЦ Профспілка освіти
Середа, 02.07.2025, 13:11
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 235
Головна » 2014 » Грудень » 3 » Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки
Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки
12:54

1 грудня 2014 року відбулася прес-конференція міністра освіти і науки України Сергія Квіта на тему «Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки». 

Роботу заходу розпочали заступники міністра Інна Совсун та Андрій Гевко. Під час прес-конференції доповідачі повідомили журналістам, що наразі МОН працює над викриттям корупційних схем на вищому рівні в освіті. 

Так, Інна Совсун зазначила, що під антикорупційною діяльністю Міністерства розуміється не тільки хабарництво, а й випадки викриття та викорінення схем на вищому рівні, над якими Міністерство працює вже дев’ять місяців.

За словами першого заступника міністра, минулого тижня МОН прийнято два важливих рішення. Одне із яких – ліквідація державного підприємства Інститут інноваційних технологій та змісту освіти МОН. «Одна із основних схем корупції – це модель закупівлі підручників. Процедура закупівлі залишалася вкрай не прозорою. Складно було поміняти людей, які започаткували та брали участь у цих процесах. Саме тому, Міністерство протягом кількох місяців працювало над тим, щоб ліквідувати Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, що відповідав за закупівлю підручників», – наголосила Інна Совсун.

Андрій Гевко, зокрема, розповів що, за останній рік виявлено 16 підроблених дипломів про вищу освіту, які не були підтверджені навчальними закладами. І МОН вже направило відповідні матеріали до правоохоронних органів. 

Також заступник міністра надав інформацію про акредитаційну справу Київського університету культури та його перевірку відповідними комісіями. У склад цих комісії входили фахівці з різних ВНЗ. Під час перевірки комісія не змогла знайти керівників Київського університету культури, а також виявила, що цей заклад за юридичної адресою знаходиться там, де й приймальна комісія Київського національного університету культури і мистецтв.

Висновки комісії щодо Київського університету культури розглядалися на міжгалузевій експертній раді, а потім було передано до Акредитаційнійної комісії України.

Як повідомив Андрій Гевко, під час роботи комісії також виявлено, що дані приватного навчального закладу щодо професорсько-викладацького складу, оцінювання результатів курсових робіт, кількості студентів є ідентичними даним Київського національного університету культури і мистецтв. 

Щодо випускників цього вишу, то було зазначено, що за останні 5 років Київський університет культури не випустив жодного дипломованого спеціаліста. А замість випуску, Київський університет культури на 4 курсі відраховує своїх студентів та переводить до Київського національного університету культури і мистецтв. А на ці питання повинні давати відповіді не лише Міністерство освіти і науки, а й правоохоронні органи. 

Міністр освіти і науки Сергій Квіт, підсумовуючи роботу прес-конференції, наголосив на боротьбі з плагіатом, яку у же розпочало міністерство, і повідомив про позбавлення наукового ступеня доктора наук троє осіб. 

Також міністр розповів, наразі МОН запропонувало керівникам 53 вищих навчальних закладів України визначитися щодо доцільності подальшого функціонування до завершення 2014-2015 навчального року. Адже сьогоднішня ситуація породжує дублювання підготовки фахівців, створює труднощі у формуванні та розміщенні державного замовлення, знижує ефективність управління й призводить до значних фінансових витрат на утримання вищих навчальних закладів.

 

За матеріалами прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України

Переглядів: 398 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Календар новин
«  Грудень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz