БЦ Профспілка освіти
Вівторок, 22.08.2017, 16:02
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 189
Головна » 2016 » Грудень » 14 » Доплата за завідування бібліотекою в загальноосвітніх навчальних закладах
Доплата за завідування бібліотекою в загальноосвітніх навчальних закладах
12:16

 Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205, зокрема передбачено, що посада завідувача бібліотеки вводиться у школах, що мають 11 і більше класів.

    При кількості класів 5 – 10 або 25 – 29 вводиться 0,5 посади бібліотекаря, а при 30 і більше класів – 1 посада бібліотекаря.

   Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників «Культура та мистецтво», затвердженим наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 № 168, передбачено, що до посадових обов’язків завідувача бібліотеки та бібліотекаря віднесено зокрема роботу з формування, обліку, оброблення, організації та зберігання бібліотечних фондів.

    Відповідно до абзацу першого пункту 58 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 № 102, за наявності в закладах штатних посад бібліотечних працівників за завідування бібліотекою встановлюється доплата в розмірі 5–15 % посадового окладу. Конкретний розмір доплати встановлюється керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом, ураховуючи розмір фонду підручників, з яким ведеться робота.

Абзацом першим цього пункту передбачено, що у загальноосвітніх навчальних закладах, штатними розписами яких не передбачена посада бібліотекаря, педагогічним та іншим працівникам, які ведуть бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, установлюється доплата за завідування бібліотекою в розмірі 10 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Тож, доплата, яка також має назву «за завідування бібліотекою», що встановлюється завідувачу бібліотеки та бібліотекарю, які є штатними працівниками загальноосвітнього навчального закладу, включає оплату як за бібліотечну роботу, так і за роботу з бібліотечним фондом підручників, що є невід’ємною частиною цієї бібліотечної роботи.

Про зазначене йдеться у листі Міністерства освіти і науки від 29.08.2006 № 1/9-549, у якому зазначається, що при визначенні конкретного розміру доплати «за завідування бібліотекою» бібліотечним працівникам керівником навчального закладу має враховуватись розмір фонду підручників, з яким ведеться робота, як це передбачено пунктом 58 зазначеної Інструкцію.

У цьому ж листі повідомляється, що, зважаючи на особливості визначення розміру посадових окладів завідувачів бібліотек, які є структурними підрозділами навчальних закладів, працівникам, які обіймають у них штатні посади завідувачів бібліотек, встановлюється доплата у розмірах, визначених у пункті 58 Інструкції, за роботу саме з фондом підручників.

Особливості визначення розміру посадових окладів завідувачів бібліотеками шкіл полягають у тому, що бібліотеки є їх структурними підрозділами. Згідно із приміткою 2 до таблиці 4 додатку 2 до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» посадові оклади завідувачів бібліотек, які є структурними підрозділами установи, підприємства або організації (зокрема шкільних бібліотек), установлюються на рівні посадових окладів бібліотекарів відповідної категорії.

 

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Переглядів: 59 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Календар новин
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz