Четвер, 28.03.2024, 20:15

Головна » 2011 » Березень » 1 » Галузеву угоду між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки освітян на 2011 - 2015 роки – підписано

Сьогодні, 1 березня, відбулася церемонія підписання Галузевої угоди на 2011-2015 роки між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України.
     У церемонії підписання взяли участь голова Профспілки працівників освіти і науки України Г.Ф. Труханов та Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д.В. Табачник.
     Робота над проектом Галузевої угоди тривала з грудня минулого року. Робоча група профспілки, працюючи з профільним міністерством, розглядала та узгоджувала кожне положення та позицію. І на засіданні пленуму ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що передував підписанню, схвалили остаточний варіант.
     Виступаючи перед учасниками Голова Г.Ф. Труханов зазначив, що підписання нової угоди сприятиме подальшому розвитку соціального партнерства з міністерством освіти, з іншими владними структурами та підняттю соціально-економічного захисту освітян на належний рівень.
     Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д.В. Табачник у вітальному слові наголосив, що поділяє усі тези та інструменти пошуку консенсусу, спільних кроків для належного рівня захисту працівників галузі.
     «Міністерство зацікавлене у діалозі з керівниками центральних органів виконавчої влади економічного профілю, з профспілкою для вирішення найважливіших питань, які не були вирішені попередньою угодою – підвищення розмірів посадових окладів педагогічних працівників відповідно до 57 статті закону «Про освіту» та підняття розміру І тарифного розряду до рівня прожиткового мінімуму», – сказав Д.В. Табачник. Також Міністр висловив надію, що у подальшій співпраці такі кроки будуть зроблені.
     Підписання нової Галузевої угоди – це справді вагомий крок на шляху розвитку соціального діалогу. Це свідчення того, що соціальні партнери – профспілка і міністерство – у ході конструктивних переговорів, змогли віднайти компроміс для вирішення багатьох актуальних та гострих проблем освітян.

При підписанні Угоди були присутні члени ЦК Профспілки - голова Київської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Цикалюк
та голова Білоцерківської міської організації Профспілки Валентин Чепурченко