Середа, 24.04.2024, 14:20

Головна » 2010 » Березень » 17 » Генеральна Прокуратура України поінформувала Федерацію профспілок України
Генеральна Прокуратура України поінформувала Федерацію профспілок України
     Генеральна Прокуратура України поінформувала Федерацію профспілок України про результати перевірок фактів порушень прав ФПУ та її членських організацій, які відбувалися у 2009 році.
     За результатами перевірки законності судових рішень у справах, що стосуються інтересів профспілок, правомірності дій суддів, Генпрокуратура запропонувала Вищій Раді юстиції звільнити суддю Ленінського районного суду м. Кіровограда Мельника В.В. за невиконання присяги та грубі порушення вимог законодавства при розгляді судових справ проти профспілок. Також задоволено подання Генпрокуратури щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Олександрійського міськрайонного суду Куковенкова С.В. за неправомірність дій при розгляді цивільних справ за участю профспілок.
     Генеральна Прокуратура України повідомила ФПУ про порушення кримінальної справи за ч. 3 ст. 358 КК України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) за фактом подання до Окружного адміністративного суду м. Києва Щуриком О.В. протоколів зборів ФПУ, які не відповідають дійсності. Триває всебічне, повне та об’єктивне дослідження усіх обставин вчиненого злочину проти ФПУ.
     Генеральна Прокуратура України зазначила, що прокурорськими органами постійно контролюється питання захисту конституційного права громадян на своєчасне отримання заробітної плати. Так, за зверненнями ФПУ за результатами перевірок у сфері оплати праці прокурорами порушено більше 2 тисяч кримінальних справ, з яких 1,9 тисяч скеровано до суду. До відповідальності притягнути 9,1 тисяч посадовців, з яких 282 посадові особи контролюючих органів. За втручання прокурорів виплачено понад 1,3 млрд.грн. заборгованості із заробітної плати.
     Також у повідомленні Генпрокуратури зазначається, що у разі виявлення порушень прав профспілок та конституційних прав громадян на оплату праці органи прокуратури і надалі вживатимуть заходи на їх усунення.

Юридичний департамент апарату ФПУ
Переглядів: 582 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |