БЦ Профспілка освіти
П`ятниця, 26.02.2021, 16:59
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 194
Головна » 2011 » Травень » 26 » Міносвіти і освітня Профспілка заявили про єдину мету щодо соціального захисту освітян
Міносвіти і освітня Профспілка заявили про єдину мету щодо соціального захисту освітян
17:28

Представники Міністерства освіти та ЦК Профспілки працівників освіти розповіли про взаєморозуміння та всебічну підтримку один одного на ниві захисту соціальних інтересів освітян

Під час прес-конференції заступник міністра освіти і науки Петро Куліков і заступник голови Профспілки працівників освіти і науки Сергій Романюк поділилися з громадськістю результатами та пріоритетними напрямами спільної роботи.

"Профспілка працівників освіти і науки за роки незалежності жодного разу не припиняла соціального діалогу з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України", - зазначив представник профспілки Сергій Романюк.

За його словами, сфера співпраці міністерства та профспілки не обмежується лише підвищенням тарифних розрядів працівників, а стосуються також питань оздоровлення школярів, студентів та викладачів вищих навчальних закладів, пенсійного забезпечення освітян тощо.

Романюк заявив, що єдиною перепоною, на шляху спільної діяльності профспілкової організації та міністерства освіти щодо підвищення посадових окладів вчителів шкіл та викладачів ВНЗ є робота з фінансовим блоком уряду, а у стінах освітнього міністерства пропозиції стосовно збільшення виплат педагогам знаходять розуміння та всебічну підтримку.

В свою чергу, заступник міністра освіти Петро Куліков повідомив про те, що станом на травень 2011 року, держава немає жодних заборгованостей по заробітній платі перед освітянами.

"За останні 10-15 років вперше немає заборгованості із зарплати освітянам", – сказав Куліков.

Він також наголосив на тому, що міністерство та профспілки ведуть постійний діалог, спрямований на досягнення консенсусних рішень.

За його словами, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вже сьогодні готує пропозиції до державного бюджету на наступний рік, що передбачають поетапне підвищення заробітної плати освітянам.

Сергій Романюк зазначив, що Кабінет Міністрів України, почувши про проблеми освітньої спільноти, ухвалив постанову №524, якою передбачається збільшення першого тарифного розряду з 1 грудня до 704 грн.

Стосовно пенсійного забезпечення освітян, заступник голови Профспілки сказав, що пенсія педагогів має бути встановлена на рівні 80-90% від заробітної плати.

"Зокрема, нашою ініціативою є передбачена в законі "Про вищу освіту" норма про пенсійне забезпечення науково-педагогічних працівників на рівні близько 80-90% від зарплати", - сказав він.

Сергій Романюк також підкреслив, що міністерство освіти підтримало таку ініціативу профспілок.

Представники міністерства освіти і профспілок запевнили, що мають єдину мету, до якої рухатимуться системно та поетапно, долаючи економічні перешкоди.

Як повідомлялося раніше, після ухваленого урядом рішення про питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, президія Профспілки працівників освіти і науки прийняла рішення про скасування акцій протесту педагогів, які були заплановані на 17 та 18 травня, заявивши про їх недоцільність.КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№524 від 11 травня 2011 року

Питання оплати праці працівників установ,
закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що у штатному розписі установлюються:

1) з 1 липня, 1 жовтня і 1 грудня 2011 р. - посадові оклади (тарифні ставки) працівників відповідно у таких розмірах:
першого тарифного розряду - 960, 985 і 1004 гривні;
другого тарифного розряду - 965, 990 і 1009 гривень;
третього тарифного розряду - 975, 1000 і 1019 гривень;
четвертого тарифного розряду - 985, 1010 і 1029 гривень;
п’ятого тарифного розряду - 995, 1020 і 1039 гривень;
шостого тарифного розряду - 1005, 1030 і 1049 гривень;

2) з 1 липня і 1 жовтня 2011 р. - посадові оклади (тарифні ставки) працівників сьомого тарифного розряду у розмірах відповідно 1015 і 1040 гривень.

2. Установити, що:
випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу в закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу, а також про роботу в інших закладах охорони здоров’я на посадах лікарів загальної практики (сімейних лікарів), дільничних лікарів-педіатрів і лікарів-терапевтів, надається одноразова адресна грошова допомога у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати у порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я за погодженням з Міністерством фінансів;
за медичними і фармацевтичними працівниками державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством;
з 1 січня 2012 р. медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки;
з 1 вересня 2011 р. окремим категоріям працівників установ соціального захисту населення виплачується надбавка за вислугу років від 10 до 30 відсотків посадового окладу в порядку, затвердженому Міністерством соціальної політики за погодженням з Міністерством фінансів.

3. Внести до абзацу другого примітки 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1699; 2005 р., № 34, ст. 2064; 2008 р., № 100, ст. 3308; 2010 р., № 35, ст. 1210, № 101, ст. 3629; 2011 р., № 24, ст. 975) такі зміни:
доповнити абзац після цифр і слова "625 гривень" словами і цифрами "; з 1 липня - 635 гривень, з 1 вересня - 641 гривня, з 1 жовтня - 660 гривень, з 1 грудня - 704 гривні";
друге речення виключити.

4. Міністерству соціальної політики та Міністерству фінансів разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади і за участю професійних спілок бюджетної сфери забезпечити розгляд результатів виконання зведеного бюджету України за ІІ і ІІІ квартали 2011 р. та за наявності можливості подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо підвищення заробітної плати (грошового забезпечення) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі державних службовців, зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою.

5. Міністерству соціальної політики забезпечити до 1 серпня 2011 р. завершення переговорів з професійними спілками бюджетної сфери щодо встановлення у 2012 році розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та посадових окладів працівників бюджетної сфери, яким посадові оклади визначаються окремими рішеннями Кабінету Міністрів України, у тому числі державних службовців, з метою поступового наближення розмірів посадових окладів до законодавчо гарантованого рівня.

6. Міністерству фінансів, Міністерству соціальної політики разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади:

1) підготувати до 25 травня 2011 р. проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", у якому передбачити необхідні додаткові видатки для забезпечення:
реалізації положень цієї постанови і постанов Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. №123 "Про деякі заходи щодо підвищення престижності праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 13, ст. 547) та від 23 березня 2011 р. №373 "Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 26, ст. 1080);
грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу з метою збереження співвідношень в грошовому забезпеченні у зв’язку із підвищенням посадових окладів працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери відповідно до Єдиної тарифної сітки;

2) передбачити під час підготовки проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" необхідні видатки для поетапного збільшення посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою наближення його розміру до мінімальної заробітної плати;

3) передбачати у прогнозних розрахунках видатків зведеного бюджету на 2013-2014 роки:
щорічне наближення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до мінімальної заробітної плати;
забезпечення реалізації Закону України "Про культуру" щодо оплати праці працівників у сфері культури.

7. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій, що належать до сфери їх управління, у відповідність з цією постановою.

               Прем’єр-міністр України                             М. АЗАРОВПереглядів: 871 | Додав: admin | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Календар новин
«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz