БЦ Профспілка освіти
П`ятниця, 16.04.2021, 21:17
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 194
Головна » 2017 » Лютий » 15 » На засіданні ради профспілки підведені підсумки 2016 року
На засіданні ради профспілки підведені підсумки 2016 року
13:05

     На початку нового року міська Профспілка працівників освіти і науки України традиційно підбиває підсумки та аналізує здобутки року, що минув. 2016 рік був багатим на різні події та заходи, новації у законодавстві, реформи, децентралізаційні процеси, соціальні зміни тощо. І, підсумовуючи рік роботи, варто відзначити, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

     Підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3200 грн. з 1 січня 2017 року значною мірою є досягненням профспілок і це було однією з вимог учасників Всеукраїнських акцій, організованих ФПУ 6 липня і 8 грудня 2016 року, в яких активну участь взяла Білоцерківська міська організація.  Законом про держбюджет 2017 року встановлено, що жоден працівник не отримуватиме заробітну плату нижче цього рівня. На переконання профспілок це лише початок реформування системи оплати праці.

   Профспілка працівників освіти і науки України у 2016 році підтвердила свою репрезентативність та отримала відповідне Свідоцтво. Свідоцтво про репрезентативність – це є визнання державою повноважень Профспілки і ще один важіль до вирішення проблем освітян шляхом ефективного соціального діалогу на найвищому рівні.

        Відповідне свідоцтво про свою репрезентативність має Білоцерківська міська організація Профспілки.

    Маючи в своєму арсеналі певні здобутки, Профспілка й надалі вважає, що переговорний процес є найбільш перспективним і конструктивним видом соціального партнерства. Знаковою подією в цьому напрямі стало підписання у листопаді 2016 року разом з Міністерством освіти і науки України нової Галузевої угоди на 2016-2020 роки. Свої підписи під документом поставили Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і Голова Профспілки Георгій Труханов.

   Білоцерківська міська організація Профспілки підготувала проект Угоди між управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради та Білоцерківською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2017-2021 роки, який обговорюється профспілковим активом, діють 69 колективних договорів та 6 на стадії переукладення.  

В 2016 році головними напрямками в роботі міської організації були

Підтримка солідарних дій:

   - в рамках заходів Федерації профспілок України щодо нового Трудового кодексу, акцій протесту 6 липня, 8 грудня 2016 року з приводу низького рівня заробітних плат, пенсій, завищених цін на газ, електроенергію та інші комунальні послуги;

   - підтримка пропозицій ЦК галузевої профспілки щодо нового Закону України «Про освіту», освітяни Білої Церкви підтримали акції протесту освітян м. Києва 1 листопада 2016 року, які виступали за збільшення заробітної плати освітян та зменшення вартості комунальних послуг;

   - підтримка заходів і дій ЦК галузевої профспілки щодо захисту прав працівників галузі, рівня заробітної плати, рівня доплати за престижність педагогічної праці, виконання ст. 57 Закону України «Про освіту»,  постанови КМУ про здійснення виплат працівникам освіти (престижність педагогічної праці, сумлінна праця; оздоровчі; доплати за окремі види педагогічної діяльності);

   - захист та представлення прав працівників відповідно до колективних договорів, Угоди між управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради та міською організацією Профспілки працівників освіти і науки, Галузевої Угоди;

   - звернення до Федерації Профспілок України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, народних депутатів України з питань соціального захисту працівників галузі.

 

На місцевому рівні:

 - здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю первинними профспілковими організаціями ДНЗ № 4, ДНЗ № 36, БНВО «Ліцей-МАН»;

   - співпраця з управлінням освіти і науки, депутатами міської ради;

   - представлення інтересів членів профспілки в міській атестаційній комісії,

   - участь в засіданнях колегії управління освіти;

 - надання правової допомоги первинним профспілковим організаціям закладів освіти, консультативно-правової допомоги членам профспілки, надання юридичних пояснень і консультацій;

  - вітання до ювілейних дат, професійних свят, нагородження пам’ятними медалями за відданість справі в зв’язку з закінченням трудової діяльності та грошовими преміями;

   - діє сайт міської організації Профспілки http://bcprofspilka.at.ua/

  - кожна первинна профспілкова організація забезпечена Щоденниками голови профспілкового комітету первинної профспілкової організації, профспілковою методичною літературою і має свій профспілковий куточок.

 

Участь:

   - в атестації закладів освіти,

   - в атестації робочих місць за умовами праці,

   - в погодженні тарифікації працівників установ та закладів освіти, графіків відпусток;

   - в погодженні Положення про винагороду та виплату премій;

  - в навчанні керівників закладів освіти та їх заступників з питань охорони праці, спільно з управлінням освіти проведено низку заходів в рамках Тижня охорони праці проведено семінар-практикум «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

 

    Увесь 2016 рік Профспілка брала активну участь у законотворчому процесі при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси працівників галузі. Значна частина наших пропозицій врахована, всупереч наказу МОН не допущено скорочення на 10% техпрацівників.

  Заблоковано низку законопроектів, якими передбачалося звуження та погіршення трудових прав працівників освіти, а також діяльності профспілок.

    Профспілкою зроблено акцент на збереженні робочих місць для педагогів при оптимізації мережі закладів освіти.

    Збільшено обсяги фінансування освіти. Місцевим бюджетам виділено додаткові кошти за рахунок резерву освітньої субвенції на обов’язкові виплати із заробітної плати, оснащення загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання, поповнення матеріально-технічної бази.

   2016 рік був вдалим у плані виконання Угоди між управлінням освіти та міською організацією Профспілки – було забезпечено виплати за педагогічне звання, класне керівництво, перевірку письмових робіт, завідування навчальними кабінетами, надбавки за педстаж та престижність праці в повному обсязі, виплачено оздоровчі непедагогічним працівникам 100%.

   Завдяки спільним діям збільшено обсяги освітньої субвенції, які спрямовуватимуться виключно на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів, до якої не включено видатки на їх утримання.

   Забезпечено дворазове зростання заробітної плати працівників з травня та грудня 2016 року. Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників збільшився з 2193 до 2630 гривень.

   У минулому році мінімальна заробітна плата збільшилася з 1113 до 1600 гривень, а розрив між мінімальною заробітною платою та базовим посадовим окладом ЄТС скоротився з 328 до 265 гривень.

    Активна діяльність Профспілки сприяла прийняттю Урядом рішення про підвищення з 1 січня 2017 року розмірів ставок заробітної плати та посадових окладів педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, шкільних відділень навчально-виховних комплексів, які забезпечують надання загальної середньої освіти, на 2 тарифні розряди.

   Підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам інших типів навчальних закладів та установ освіти передбачено з 1 вересня 2017 року. Надано право органам місцевого самоврядування приймати рішення про підвищення посадових окладів педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, методичних установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, у більш ранні терміни – над вирішенням цього питання міська організація Профспілки працює спільно з управлінням освіти.

   Федерація Профспілок України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Білоцерківська міська організація Профспілки жорстко стоять на позиції необхідності подальшого реформування системи оплати праці в країні на засадах гідної праці, наближення до європейських стандартів.

   Підвищення мінімальної заробітної плати – лише перший крок у цьому напрямі. У профспілок є чітке бачення подальшого руху: перегляд змісту мінімальної заробітної плати, перехід до галузевих стандартів оплати праці, прив’язка «мінімалки» до середньої заробітної плати, зміна параметрів розрахунку індексації заробітної плати, осучаснення системи пенсійного забезпечення.

 

    У 2017 році перед усіма нами стоїть велика робота і від нашої з вами єдності, активності й наполегливості залежить майбутнє освіти країни і кожного освітянина.

  Завдань багато, особливо тих, що стосуються мотивації членства. Одне з кардинальних – добитися на законодавчому рівні, щоб преференції – додаткові виплати та пільги у створенні умов праці, які записані в наших Угодах і колдоговорах, (а наша профспілка єдино репрезентативна, згідно Закону про соціальний діалог), і яких досягаємо в боротьбі, стосувалися лише членів профспілки.

 

 

 

 

Переглядів: 309 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Календар новин
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz