БЦ Профспілка освіти
Четвер, 24.08.2017, 00:15
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 189
Головна » 2010 » Лютий » 11 » На звернення ЦК профспілки
На звернення ЦК профспілки
14:47
На звернення ЦК профспілки до Верховної Ради України відповідають Міносвіти та Мінюст

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Лист
від 02.02.2010 № 1067-0-4-10-22


Заступнику Голови Комітету з
питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією
Джизі М. В.

Копія: Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України
 

Шановний Миколо Васильовичу !


У зв'язку з листом Першого віце-прем'єр-міністра Кабінету Міністрів України О.В. Турчинова від 29 січня 2010 року № 3818/1/1-10 (до листа Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією від 22 січня 2010 року № 04-12/11-3564 04-12/11-3564) Міністерством юстиції розглянуто звернення Голови профспілки працівників освіти і науки України Л.С. Сачкова від 3 листопада 2009 року № 02-5/439 стосовно внесення змін до Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції” (щодо скасування обмежень на виконання викладацької роботи для керівних працівників навчальних закладів) та в межах компетенції повідомляється таке.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 2 Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції” суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або особи, спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків в юридичних особах, а також фізичні особи - підприємці.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 4 вказаного Закону особам, зазначеним у пунктах 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, що здійснюється в позаробочий час) безпосередньо або через інших осіб, якщо інше не передбачено законом.
При застосуванні зазначених положень Закону до керівників навчальних закладів та їх заступників слід враховувати положення Законів України „Про освіту” та „Про вищу освіту”, якими визначаються, зокрема, особливості педагогічної та науково-педагогічної діяльності.
Так, частиною першою статті 20 Закону України „Про освіту” встановлено, що навчальний заклад очолює його керівник (завідуючий, директор, ректор, президент тощо).
Відповідно до частини першої статті 54 цього Закону педагогічну діяльність у навчальних закладах здійснюють педагогічні працівники, у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації та закладах післядипломної освіти - науково-педагогічні працівники.
Згідно із статтею 47 Закону України „Про вищу освіту” педагогічними працівниками є особи, які за основним місцем роботи у вищих навчальних закладах першого і другого рівнів акредитації професійно займаються педагогічною діяльністю.
До науково-педагогічних працівників віднесено осіб, які за основним місцем роботи у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації професійно займаються педагогічною діяльністю у поєднанні з науковою та науково-технічною діяльністю.
Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963 „Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників”).
Відповідно до цього Переліку до посад педагогічних працівників віднесено, зокрема, посади директора, завідувача, начальника вищого навчального закладу І та II рівня акредитації, загальноосвітнього навчального закладу та дошкільного навчального закладу, а до посад науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації віднесено, зокрема, посади керівника (ректора, президента тощо), заступника керівника (першого проректора, проректора, першого віце-президента, віце-президента), діяльність якого безпосередньо пов'язана з навчально-виховним або науковим процесом.
Враховуючи наведене, вважаємо, що положення пункту 2 частини першої статті 4 Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції” у частині встановлення обмеження щодо зайняття викладацькою діяльністю виключно в позаробочий час не поширюється на осіб, що займають посади керівників навчальних закладів та їх заступників.


З повагою,
заступник Міністра А.Й.Богдан
Переглядів: 347 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Календар новин
«  Лютий 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz