Четвер, 28.03.2024, 16:23

Головна » 2012 » Серпень » 22 » Новий Державний стандарт початкової школи
Новий Державний стандарт початкової школи
    2012 – 2013 навчальний рік є особливим для початкової школи. Оскільки з 1 вересня розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи. У чому ж полягають основні зміни? Які проблемні питання можуть виникнути? Яку роль при цьому виконує голова первинної профспілкової організації?
     Основні акценти нового Державного стандарту:
     • забезпечення високого рівня знань іноземних мов: уже з 1 вересня 2012 року іноземну вивчатимуть усі учні початкових класів;
     • посилення використання здоров’язбережувальних технологій;
     • екологічна та інформаційно-комунікаційна освіта;
     • збереження та зміцнення психологічного і фізичного здоров’я учнів, їх моральне та громадянське виховання.
     Новим Державним стандартом і Базовим навчальним планом передбачено з першого класу впровадження нових предметів: природознавство, іноземна мова, з другого класу – інформаційно-комунікаційні технології.
     У зв‘язку з нововведеннями постає низка нагальних питань:
    • підготовка вчителя до реалізації змісту нових Державних стандартів, науково-методичне та матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу в початковій школі.
    • підвищення кваліфікації вчителів початкових класів;
    • підбір кадрів: навчально-виховний процес у початковій школі повинні забезпечувати дипломовані спеціалісти початкової школи, які обізнані з психолого-педагогічними та віковими особливостями учнів, володіють і використовують у практичній роботі сучасні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології.
    • облаштування кімнат для груп подовженого дня тощо.

13 серпня 2012 року на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.05.2012 р. № 627 «Стосовно вивчення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти», делегація управління освіти і науки Білоцерківської міської ради в складі начальника управління Юрія Петрика, голови міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Валентина Чепурченка, завідувача НМЦ Інни Паливоди ознайомилась з діяльністю управління освіти Чернігівської міської ради.

Переглядів: 1059 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
«  Серпень 2012  »