Четвер, 18.04.2024, 11:50

Головна » 2009 » Листопад » 16 » Профспілкам потрібні дієві інструменти впливу на соціально-економічну ситуацію в країні
12 листопада відбулось апаратне навчання на тему: «Соціально-економічна ситуація в Україні та дії ФПУ в умовах кризи». З доповіддю із зазначеного питання перед співробітниками департаментів та управлінь апарату ФПУ виступив директор Українського інституту соціального партнерства Буздуган Ю.О. На думку доповідача, у минулому народного депутата України, голови парламентського комітету з питань соціальної політики та праці, в Україні через низький рівень заробітної плати порушений баланс споживання, тому більша кількість виробленої вітчизняними підприємствами продукції реалізується на зовнішньому ринку. У сучасних умовах, вважає Ю.О.Буздуган, тільки Федерація профспілок України, як найчисельніша громадська організація, що має розвинуту організаційну структуру в усіх регіонах України та охоплює найбільш потужніші галузі економіки, може виступити від імені великої армії трудівників та здатна визначити шляхи подолання кризи. Для цього, на переконання Ю.О.Буздугана, потрібно ввести представників профкомів підприємств в наглядові ради для встановлення профспілкового контролю за процесом виробництва та розподілу прибутку, надати профспілкам право законодавчої ініціативи, утворити на підприємствах підконтрольні профспілкам корпоративні фонди споживання, передати профспілкам функції з будівництва соціального житла тощо. Саме такі заходи можуть стати дієвими інструментами для виконання основних завдань профспілок щодо захисту соціальних і економічних прав та інтересів трудящих.

Медіа-центр ФПУ
Переглядів: 580 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |