БЦ Профспілка освіти
Вівторок, 20.04.2021, 15:56
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 229
Головна » 2018 » Лютий » 12 » Робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового з Головою профільного парламентського Комітету Людмилою Денісовою
Робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового з Головою профільного парламентського Комітету Людмилою Денісовою
12:55

   Голова ФПУ Григорій Осовий у ході робочої зустрічі з Головою Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВР України Людмилою Денісовою порушив низку актуальних соціально-економічних питань, зокрема щодо необхідності доведення розміру мінімальної заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму, на чому наполягають профспілки.

   За розрахунками фахівців, об’єктивний розмір прожиткового мінімуму на початок поточного року становить більш ніж 4.000 грн., а з урахуванням прогнозовано рівня інфляції у 9% вочевидь він має бути ще більшим. Тому, беручи до уваги прикінцеві положення Закону про Державний бюджет України на 2018 рік, де передбачено, що за підсумками другого кварталу року розмір прожиткового мінімуму може бути переглянуто, профспілки очікують, що Парламент відтворить у цьому питанні справедливість.

   Голова СПО об’єднань профспілок також зазначив, що з метою убезпечення працюючих від бідності потрібно не тільки підвищувати мінімальну зарплату, а скасувати податок на доходи фізичної особи, якщо розмір її зарплати не перевищує прожитковий мінімум.

   - Це шлях убезпечення людей від бідності, - наголосив профспілковий лідер, - й така практика існує у інших країнах. У бідного брати немає чого. Натомість потрібно запровадити диференційовану шкалу оподаткування високо доходних категорій працівників. Оскільки навіть на державних підприємствах наразі зарплати менеджерів сягають декілька сотень тисяч гривень, а то й більше. То про яку соціальну справедливість йдеться? Ми виступаємо за те, що потрібно вносити відповідні зміни о законодавства - стосовно сплати ЄСВ та його розміру, до Податкового кодексу - стосовно оподаткування доходів фізичних осіб.

   Ще одне немаловажне питання: як закликають Конвенції МОП та Європейська соціальна хартія, - мінімальну зарплату потрібно встановлювати диференційовано: по-одному – для працездатної особи, та по-іншому – для працездатної особи, на утриманні якої знаходяться, наприклад діти, або інші члени сім’ї. Для останніх - до мінімальної зарплати потрібно застосовувати підвищений коефіцієнт сімейної складової, що також практикується у багатьох країнах.

   Під час зустрічі також йшлося про припинення процесу поновлення справедливості відносно тих працівників, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці, і через вплив таких умов на їх здоров’я мають право на пільгове пенсійне забезпечення, скорочений робочий день, додаткову відпустку тощо. Зокрема, до таких категорій відносяться фахівці, зайняті у гірничодобувній промисловості, на підприємствах металургійної галузі та ін.

   Звісно, достроковий вихід на пенсію для таких робітників потребуватиме додаткових виплат з Пенсійного фонду, однак, профспілки вважають, що ці видатки повинні покриватися не за рахунок інших пенсіонерів, а безпосередньо тим роботодавцем, на підприємстві якого існують шкідливі умови праці. З точки зору профспілок, саме такий підхід є справедливим і об’єктивним. Натомість законопроект, підготований та погоджений сторонами соціального діалогу, щодо підвищеної ставки платежу ЄСВ для підприємств з небезпечними умовами праці, досі не прийнято. Відтак гальмується питання забезпечення соціальних гарантій працівникам по спискам 1, 2.

   Постала також тема необхідності відновлення практики санаторно-курортного лікування для трудівників, а особливо тих, які працюють у шкідливих та небезпечних для здоров’я умовах. Це дозволить убезпечити людей від ризику передчасної професійної нездатності, або професійних захворювань, тому на переконання профспілок система оздоровлення працюючих та їх дітей була скасовано невиправдано! І гуманним кроком з боку влади стане її відновлення, що надасть працівникам додаткової мотивації до праці.

   Г.Осовий зазначив, що профспілки очікують на відповідні дії, які найближчим часом можуть сприяти розв’язанню порушених питань, у відповідь на що між керівниками досягнуто домовленості, що профільний парламентський Комітет разом з ФПУ делегують своїх експертів до робочих груп, які готуватимуть необхідні законодавчі зміни. Буде проведено консультації з Урядом і роботодавцями для консолідації позицій соціальних партнерів стосовно вирішення названих проблем.

   - Особливої важливості співробітництво соціальних партнерів набуває з початком роботи над проектом Генеральної Угоди на 2018-20 рр. Наразі розпочато тристоронні переговори з укладання нової ГУ, під час яких зазначені питання статут темою для дискусій та пошуку шляхів їх вирішення, - переконаний Голова ФПУ.

 

За матеріалами Прес-центру ФПУ

Переглядів: 186 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Календар новин
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz