БЦ Профспілка освіти
Четвер, 01.10.2020, 19:43
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 194
Головна » 2014 » Липень » 24 » Розвиток соціального діалогу – пріоритет для профспілок
Розвиток соціального діалогу – пріоритет для профспілок
14:36

14 липня за ініціативою профспілок відбулась зустріч керівництва Федерації профспілок України та її членських організацій з міністром економічного розвитку і торгівлі України Павлом Шереметом.

З профспілкової сторони у зустрічі взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, керівники профоб’єднань галузей авіабудування, металургійної і гірничодобувної промисловості, автомобільного транспорту та шляхового господарства, торгівлі, громадського харчування та послуг, автомобільного та сільськогосподарського машинобудування, оборонної промисловості.

Бесіда пройшла у ділової, конструктивної атмосфері.

Як було наголошено, профспілки ініціювали цю зустріч для того, щоб проблемні питання, які можуть виникнути у майбутньому, розв’язувались безконфліктно, шляхом переговорів і консультацій. Адже профспілкові організації займаються економічними і соціальними питаннями, які є своєрідним віддзеркаленням тієї роботи, яку здійснюють і державні органи, і роботодавці.

Учасники бесіди підкреслили, що саме для врегулювання позицій усіх зацікавлених сторін, для визначення і мінімізації больових точок і необхідні подібні зустрічі.

Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий зазначив, що профспілкова сторона ініціювала зустріч для того, щоб, так би мовити, «звірити годинники». Профспілки, цілком зрозуміло, мають власне бачення щодо вирішення проблемних питань, і хотіли б безконфліктно, шляхом переговорів та консультацій, вирішувати їх. Голова ФПУ висловив сподівання, що профспілки буде почуто, а їхні пропозиції будуть враховані.

Міністерство економічного розвитку, за словами Григорія Осового, на ряду з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів, є пріоритетним для ФПУ. «Сьогодні ми маємо умови жорсткої кризи та бюджетних обмежень. Цілком зрозуміло, що незадоволення людей є і буде, але, разом з тим, якщо буде окреслено перспективи і крок за кроком показуватимемо можливості як пережити цю скруту, то її легше буде подолати. Тож варто збалансувати соціальну політику з тими реформами, які планується провести задля того, щоб у результаті не відбулося зниження життєвого рівня громадян», – зазначив Голова ФПУ.
Зупинився Григорій Осовий і на такому важливому питанні, як баланс трудових ресурсів, а також торкнувся питання впливу створення зони вільної торгівлі з ЄС на економіку України, зокрема, щодо попередження відтоку кваліфікованої перспективної молоді з нашої Держави.

Заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк закцентував увагу Міністра на проблемі скорочення легальної зайнятості. Далі, зупинившись на питанні оплати праці, він наголосив на тому, що сьогодні ми маємо зарплату, яка є недостатньою для відтворення трудового потенціалу і не забезпечує платоспроможний попит населення.

Стосовно євроінтеграційних процесів, Сергій Кондрюк висловив прохання віднайти рішення між Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством соціальної політики щодо формування дорожньої карти імплементації Угоди про асоціацію з ЄС в соціально-трудовій сфері. Заступник Голови ФПУ висловив сподівання, що запровадження регулярного соціального діалогу дозволить відшукати відповіді на глобальні питання.

Ярема Жугаєвич, Голова Профспілки авіабудівників України, торкнувся проблеми колективно-договірного регулювання. Тетяна Ясько, Голова Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, зупинилася на проблемі тендерних закупівель для такої соціально важливої сфери, як шкільне харчування, а також на питанні соціального діалогу з Міністерством для розвитку відповідних галузей. Олег Хмарний, Голова Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, підняв питання тарифів на надання послуг з перевезення, пільгових перевезень, питання нелегальних перевезень, а також заборгованості по заробітній платі працівників галузі. Олександр Рябко, заступник Голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, у своєму виступі зазначив, що за роки Незалежності України так і не вдалося створити належний внутрішній ринок металопродукції. Ще одна проблема, що турбує металургів – зношеність основних засобів від 70 до 90%. Тому варто шукати важелі впливу, щоб стимулювати власників вкладати гроші у розвиток національної промисловості та виробництва.

Під час зустрічі представники міністерства висловились за те, що розвиток людського капіталу і соціально-економічний захист працівників - це найважливіші пріоритети, які стоять перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та профспілками. Тому дуже важливо, щоб зустрічі між керівництвом Мінекономрозвитку та Федерації профспілок України проводились регулярно. Це, на думку учасників зустрічі, буде сприяти розвитку та поглибленню соціального діалогу.

 

За матеріаламиФПУ

 

Переглядів: 258 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Календар новин
«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz