БЦ Профспілка освіти
П`ятниця, 26.02.2021, 16:43
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 194
Головна » 2011 » Травень » 26 » Вступне слово Прем'єр-міністра України
Вступне слово Прем'єр-міністра України
17:40

Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України
від 25 травня 2011 року
 
      Шановні члени Кабінету Міністрів!
      Шановні присутні!
     Хочу привітати нашого колегу - Міністра охорони здоров’я Аніщенка Олександра Володимировича з призначенням на цю посаду. Бажаємо йому успіхів!
     Закінчується навчальний рік. Безумовно, як завжди, ми зобов’язані зробити дітям свято. Тому прошу всіх членів Уряду спланувати поїздки в області, за якими вони закріплені, на «останні дзвоники» - щоб привітати випускників у школах і вузах, побажати нашим дітям щасливого майбутнього, відзначити лідерів навчання і обов’язково подякувати педагогам за їх самовідданий труд. А також вивчити стан справ, з’ясувати нагальні проблеми в сфері освіти в регіонах і внести Уряду пропозиції на їх вирішення.
     Водночас розпочинається підготовка до нового навчального року. Зараз на це ми можемо виділити набагато більше ресурсів, ніж минулого року. Тому і зробити треба набагато більше і краще. Міністерство освіти, науки, молоді і спорту розробило план підготовки навчальних закладів до нового освітнього сезону. Оскільки у його виконанні братиме участь не тільки профільне міністерство, а й будівельники, медики, енергетики, місцеві адміністрації тощо, Кабінет Міністрів бере під особливий контроль те, щоб восени по всій країні діти прийшли у відремонтовані, обладнані, теплі класи. І тому хочу озвучити головні завдання і терміни їх виконання.
     До 15 червня треба ретельно переглянути та конкретизувати замовлення на підручники для загальноосвітніх навчальних закладів – з огляду на реальну кількість учнів, які восени сядуть за парти. У кожного учня має бути повний набір підручників. Не пізніше 10 вересня абсолютно всі підручники мають бути в руках у учнів.
     До 25 серпня необхідно заповнити штат педагогів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Те, що можна зробити для зацікавлення педагогів, ми робимо. Нагадаю, що протягом поточного року зарплата, наприклад, вчителів вищої категорії збільшиться на 340 гривень і складе майже 2700 гривень.
     Зазначу також, що в цьому році ми вперше ставимо завдання, щоб абсолютно всі педагоги, 100% працівників загальноосвітніх навчальних закладів – хоч в місті, хоч в селі - володіли комп’ютером, основами інформаційно-комунікативних технологій. Отже, крім відпусток і відпочинку вчителям самим доведеться повчитися, підвищити кваліфікацію. Міносвіти повинно забезпечити цей процес не на шкоду, безумовно, відпочинку.
     27-30 серпня ц. р. мають відбутися засідання колегій Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки регіональних державних адміністрацій, серпневі конференції педагогічних працівників. Треба буде принципово оцінити стан підготовки до навчального року і вжити останніх заходів, щоб як кажуть «всі хвости підтягнути».
     Зокрема, ми поставили завдання протягом максимум двох років всюди організувати навчання в одну зміну. До речі, в Києві така реформа була здійсненна ще у 2003 році. Це дало можливість краще організувати навчально-виховний процес у школах, взяти під контроль відвідування уроків, а батькам стало спокійніше за своїх дітей.
     Але досі у понад одній тисячі загальноосвітніх навчальних закладів (це біля 6% від загальної кількості) заняття проводяться у дві зміни. Найбільша їх кількість у м. Севастополі (20%), на Рівненщині (15%), в Автономній Республіці Крим (14%), Закарпатській (14%), Луганській (8%), Донецькій (8%) областях. Звертаю увагу керівників регіонів, щоб вони взяли участь у вирішенні цієї проблеми.
      Друга зміна у школі повинна залишитися пройденим етапом.
     Також до 1 вересня ми повинні оцінити підготовку до опалювального сезону, а 1 жовтня повністю завершити підготовку навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період. Особливістю нинішнього року є те, що з’явились додаткові бюджетні можливості, інвестиційні можливості (за рахунок «зелених інвестицій») запровадити в навчальних закладах енергозбереження. Всі ці можливості треба використати повністю і вчасно: модернізувати котельні, поставити склопакети, утеплити фасади і мережі і так далі.
     Попереджаю, що за тепло в школах ми спитаємо по повній програмі. Так само, як за тепло в лікарнях і поліклініках – це критична для нас позиція. Особливу увагу вимагаю звернути на школи-інтернати. Там немає батьків, які в разі крайньої потреби підставлять плече в підготовці до навчального року.
     Поточного року передбачено закупити більше 250 шкільних автобусів. У липні закінчуються тендерні процедури, отже, вимагаю, щоб Міністерство освіти добилося, щоб до 1 вересня всі шкільні автобуси уже були на місцях і підвезли дітей на перший дзвоник.
     Особливо хочу наголосити, що модернізація навчальних закладів – це не сезонна кампанія, а відтепер постійна робота. Економіка запрацювала і почала виходити з кризи. Податкові стимули для інвестиційної активності ми створили. Отже, бюджетні кошти будуть збільшуватись. Міністерство освіти і Міністерство фінансів разом з профспілками освітян та громадськими організаціями повинні вже зараз розробляти пропозиції Уряду: на скільки ми підвищимо оплату праці педагогів в 2012 році, в 2013 році, в 2014 році – і так далі. Скільки сучасних шкіл збудуємо в 2012, в 2013, в 2014 роках і так далі. Як пристосуємо навчальні програми до запитів суспільства, що в ньому з’являються нові професії, нові робочі місця. Як забезпечимо нашим дітям не тільки знання, а й фізичний, культурний розвиток.
      Усе це суспільство повинно знати. І бачити, куди ми йдемо у перетвореннях системи освіти.
      Шановні колеги!
      У цілому завершено аналіз обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги у всій країні. Мало того, що це була величезна робота через обсяг паперів, які наплодили місцеві влади, комунальні організації, також треба сказати, що стан справ у цій сфері цілком можна порівняти з занедбаною хронічною хворобою. Ми з’ясували, де необхідно ліквідувати необґрунтовані накрутки, прибрати кількаразову різницю тарифів в різних регіонах і містах. Уряд повинен затвердити єдиний алгоритм розрахунку справедливих тарифів і жорстко контролювати, щоб він всюди витримувався.
     Наступне засідання Кабінету Міністрів 1 червня ми присвятимо цій важливій проблемі. Заслухаємо профільне Міністерство і керівників органів місцевої влади, які допустили хаос у сфері тарифоутворення. Приймемо рішення, і кадрові зокрема.
     Що ми врешті зробимо? Чітко і доступно скажемо людям: ось як треба розраховувати тарифи. Перевіряйте, контролюйте свої місцеві органи, вимагайте звіту за кожну копійку, яку ви заплатили комунальникам.
     Громадськість уже сильно допомогла нам розібратися в ситуації. Це завдяки їй ми виявили що, наприклад, мешканці будинків, які розташовані поруч, «перехресно» сплачують прибирання однієї й тієї ж прибудинкової території. Тобто, два-чотири рази (залежно від того, скільки навкруги будинків) мешканці платять за прибирання території. Та вона стерильною мала б бути за такі кошти! Звичайно, жеківські махінатори отримають за таке ноу-хау по заслузі. Але чому взагалі це було можливо?
     Уряд таку систему зруйнує. Допомога громадськості в цьому питанні нам буде потрібна і далі. Головне,що результат буде наочний і справедливий: у багатьох випадках тарифи вдасться знизити. В усякому разі, Уряд і громадяни матимуть механізм перешкоджання необґрунтованому підвищенню тарифів. На додаток до цього ми ще розробимо юридичний механізм звіту перед споживачами комунальних послуг і запровадимо його по всій країні. Доручаю Олександру Володимировичу Лавриновичу, доручаю Міністерству юстиції внести на розгляд Уряду пропозиції щодо цього.
     Наступне питання, колеги. Фактично завершена посівна кампанія 2011 року. Що відзначити? Відсіялися вчасно, площі під основні культури, які традиційно споживають українці, з запасом забезпечать нашу потребу.
     Іде догляд і підживлення рослин. Аграрії поточного року внесли рекордну кількість добрив за всі роки незалежності: 78 кг діючої речовини на 1 га землі. Торік добрив було внесено 51 кг на 1 га землі. Тобто, вперше ми переламали тенденцію, коли беремо від землі черпаком, а вкладаємо чайною ложкою. Але і це ще далеко від науково обґрунтованої норми, яка становить приблизно 160 кг. діючої речовини на гектар. Наша країна, яка є одним з лідерів виробництва добрив в регіоні, цілком здатна досягти такої норми. Тому доручаю Міністерству аграрної політики та продовольства і Міністерству енергетики і вугільної промисловості розробити довготермінову державну програму забезпечення аграрного комплексу України добривами, в першу чергу вітчизняного виробництва.
     Для проведення посівної кампанії 2011 року вітчизняні сільгоспвиробники залучили втричі більше кредитних коштів, ніж минулого року. А також вклали 27,5 млрд. грн. власних ресурсів, що майже на 2 млрд. більше, ніж за весь минулий маркетинговий рік. На компенсацію залучених кредитів в державному бюджеті передбачено 531 млн. грн. Крім того, МінАПК пропонує виділити додаткових півмільярда за іншою статтею бюджету, аби підтримати вітчизняного виробника. Цю пропозицію ми розглянемо.
     Уряд продовжує заслуховувати керівників регіонів про їх роботу зі створення сучасної інфраструктури зберігання та оптового продажу овочів і фруктів.
     На сьогоднішньому засіданні ми заслухаємо голів Київської міської та Харківської обласної державної адміністрації стосовно готовності наших двох найбільших міст забезпечити населення свіжими овочами і фруктами за прийнятними цінами, а також Закарпатської обласної державної адміністрації – одного з провідних виробників ранніх овочів.
      Щодо питань порядку денного.
     9 травня 2011 р. набрав чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації». І за цей короткий час Секретаріат Кабінету Міністрів отримав біля півсотні інформаційних запитів. Неважко спрогнозувати, що ця кількість буде зростати.
      Постанова, яку сьогодні розгляне Уряд, визначає механізм опрацювання органами виконавчої влади інформаційних запитів. Уряд запроваджує типову форму запиту на інформацію та примірний порядок складання та подання таких запитів, на підставі яких центральні та місцеві органи виконавчої влади затвердять власні акти. Уряд створює дієвий контроль за виконанням запитів на доступ до публічної інформації, що перебувають у розпорядженні Кабінету Міністрів України, центральних і місцевих органів виконавчої влади.
      На виконання Закону і Указу Президента в Департаменті інформації Секретаріату Уряду створено Управління забезпечення доступу до публічної інформації.
      Сьогодні ми приймемо рішення про збільшення розмірів грошової компенсації на харчування дітей, які навчаються у школах, коледжах, професійно-технічних училищах та технікумах.
      Таким чином, щомісячні виплати дітям, які з тих чи інших причин не харчуються в їдальнях навчальних закладів, збільшаться в середньому в 4 рази.
     Також буде визначено механізм надання пільг з безоплатного паркування і зберігання транспортних засобів: інвалідам, членам їх сімей та законним представникам інвалідів.
     Важливе, соціально резонансне рішення - зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних. Зокрема, пропонується: оптимізувати перелік документів, необхідних для реєстрації незайнятих громадян; уточнити перелік поважних причин нез’явлення до центру зайнятості громадян у визначені строки; удосконалити механізм реєстрації осіб предпенсійного віку, які мають право на достроковий вихід на пенсію та звільнені у зв’язку із скороченням чисельності, реорганізацією чи ліквідацією підприємства. Ці норми і захищають наших громадян, і водночас стимулюють їх все робити вчасно і чесно.
     Ми завершуємо формувати нормативну базу суттєвого спрощення регулювання містобудівної діяльності. Сьогодні будуть розглянуті проекти:
     • Порядку врахування громадських інтересів при розробленні містобудівної документації на місцевому рівні, щоб ніхто не посягав на історичні, архітектурні пам’ятники, на парки і ліси тощо;
     • Порядку проведення експертизи містобудівної документації;
     • Положення про містобудівний кадастр та Типового положення про службу містобудівного кадастру;
     • Порядку обміну інформацією між містобудівним та державним земельним кадастрами.
     Члени Уряду обговорять зміни до Правил надання послуг з вивезення побутових відходів.
     Також ми обговоримо проекти:
     Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища України на 2011-2015 роки.
     Державної цільової екологічної програми розвитку Криму.
     Проект Угоди щодо регіонального розвитку Сумської області.
    Уряд готується до нейтралізації можливих загроз життю, здоров’ю та майну громадян пов’язаних з пожежами, які виникають через спекотну погоду. Минулого року пожежним службам в окремі дні доводилось робити від 300 до 500 виїздів на пожежі, які виникають через халатність та безпечність людей. Незважаючи на фінансові проблеми, які були у минулому році, нам вдалося уникнути великих пожеж, локалізувати загрози.
      Сьогодні Уряд прийме рішення, спрямовані на: покращення технічного оснащення підрозділів МНС пожежно-рятувальною технікою; вдосконалення гідрометеорологічних спостережень і прогнозування гідрометеорологічних умов.
     Треба зазначити, що уже зараз у нас втричі більше технічних ресурсів для боротьби з пожежами: ранцевих вогнегасників, вертольотів, систем спостереження.
     Проте, хочу звернути увагу членів Уряду та керівників органів місцевого самоврядування, що технічне переозброєння не робить менш відповідальною елементарну роз’яснювальну роботу щодо правил пожежної безпеки і обов’язкові заходи охорони і патрулювання лісів і полів. Пожежу краще попередити, аніж потім з нею боротися.
 
     Дякую за увагу.
Переглядів: 309 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Календар новин
«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz