П`ятниця, 19.04.2024, 23:44

Головна » 2012 » Квітень » 12 » Заплановані зміни до Держбюджету-2012 щодо вирішення соціальних питань
Заплановані зміни до Держбюджету-2012 щодо вирішення соціальних питань
     В рамках виконання домовленостей за результатами зустрічі Прем’єр-Міністра України М.Я. Азарова з представниками профспілок 27 січня ц.р. щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2012 рік з метою підвищення рівня фінансування соціальних стандартів та гарантій, на реалізацію соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, Урядом внесено до Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо вирішення соціальних питань) (реєстр. №10317 від 09.04.2012).
     Сьогодні, 12 квітня, цей законопроект планується розглянути у Верховній Раді України.
     Даним законопроектом передбачено, зокрема:
     - збільшити доходи Державного бюджету на 2012 рік на 33,3 млрд. грн., в тому числі загального фонду на 28,8 млрд. грн.;
     - збільшити видаткову частину Держбюджету на 18,2 млрд. грн.,
     зокрема в частині:
     соціального забезпечення
      - фінансування пенсійного забезпечення – 7,7 млрд. грн.;
     - виділення додаткової дотації з Державного бюджету України у 2012 році на утримання соціальних працівників та створення для них 12 тисяч робочих місць в обсязі 380,9 млн. грн.;
     - додатково на забезпечення протезами та кріслами колісними 283 тис. інвалідів спрямувати 97,4 млн. грн. ;
     - фінансування нової бюджетної програми "Заходи із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем та розумово відсталих дітей" в обсязі 60,8 млн. грн.;
     - державної підтримки реалізації національних проектів на умовах співфінансування передбачено кошти у сумі 230,4 млн. грн.;
     соціального захисту
     - пропонується з 1 липня поточного року підвищити рівень забезпечення прожиткового мінімуму для інвалідів і пенсіонерів з 80 % до 100 % прожиткового мінімуму, для дітей з 50 % до 75 відсотків (за підрахунками Уряду додаткові видатки для забезпечення реалізації запропонованої пропозиції у липні-грудні 2012 року складуть 638,9 млн. грн.);
     - збільшити видатки на забезпечення житлом окремих категорій громадян на 221,8 млн. грн.;
     - виділення видатків на заходи щодо поступової компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень на загальну суму 6,15 млрд. грн., що базується на розрахунках АТ «Ощадбанк»;
     - фінансування нової бюджетної програми "Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов" в сумі 1 млрд. грн.
     Що стосується питань оплати праці, то з метою забезпечення диференціації заробітної праці спеціалістів місцевих державних адміністрації за рахунок встановлення надбавок до посадових окладів законопроектом пропонується збільшити місцевим державним адміністраціям видатки на оплату праці з нарахуваннями на 300 млн. гривень. Крім того, у проекті Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" передбачено видатки у сумі 1,2 млрд. грн., що дозволить виконати норму Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" щодо застосування законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати, збільшеного на 30 відсотків. Також, з державного бюджету передбачено місцевим бюджетам додаткову дотацію на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати в сумі 1,5 млрд. грн. Обсяг додаткового ресурсу, який враховано у проекті Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" для місцевих бюджетів складає 10,7 млрд. грн. Названі напрями додаткового фінансування, а також інші заходи, спрямовані на вирішення соціальних проблем, підтримуються профспілками і неодноразово пропонувалися профспілковою стороною під час ведення соціального діалогу.
Переглядів: 471 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
«  Квітень 2012  »