П`ятниця, 29.03.2024, 14:32

Головна » 2010 » Січень » 22 » Заради гідної праці в Україні
Заради гідної праці в Україні

Сьогодні, 21 січня 2010 р., у Києві у Будинку спілок за ініціативи Федерації профспілок України відбулась робоча зустріч з підготовки національної профспілкової доповіді «Гідна праця в Україні: стан та необхідність рішучих змін для забезпечення економічного зростання та соціального прогресу». У зустрічі взяли участь заступники Голови ФПУ Осовий Г.В., Кондрюк С.М., Українець С.Я., фахівці апарату ФПУ, провідні науковці та фахівці Академії праці і соціальних відносин ФПУ, Національної академії державного управління при Президентові України, Київського Національного економічного університету, Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інститут соціології НАН України, Інституту медицини праці Академії медичних наук України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні та ін.
     Основною метою наради стало формування робочої групи для підготовки доповіді, в якій буде проаналізовано становлення ринку праці в Україні, причини погіршення соціально-економічного становища працівників вітчизняних підприємств, деградації робочої сили, посилення дефіциту кваліфікованої праці у нашій державі, несправедливого розподілу результатів праці тощо і як результат цього - зниження продуктивності та якості життя. До основних розділів цього документу планується включити наступні:
     - умови праці, виробниче середовище;
     - ринок праці: конкурентоздатність і продуктивність;
     - розподіл результатів праці (працівник-власник засобів виробництва - держава);
     - відтворення трудового потенціалу: що повинні дати бізнес і держава працівникам взамін суспільних фондів споживання;
     - до гуманізації праці і соціальне справедливого розподілу суспільних благ через соціальний діалог.
     На підставі оцінок і висновків робоча група опрацює механізми для втілення ідеї Гідної праці в реальне життя.
     Доповідь разом із Зверненням Федерації профспілок України до новообраного Президента України буде вручено главі держави для ознайомлення з існуючими проблемами у сфері праці та ухвалення відповідних рішень.

Медіа-центр ФПУ
Переглядів: 716 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |