П`ятниця, 29.03.2024, 00:20

Головна » 2015 » Червень » 26 » Засідання президії
Засідання президії

На розширеному засіданні президії, яке відбулось 25 червня розглядалось два питання, перше стосувалось проекту основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік, схвалених розпорядженням КМУ 31 березня 2015 року № 314-р, яке не підтримали більшість парламентарів. Позиція президії – категорично проти узаконення низки завдань, передбачених у розділі «Інші питання, вирішення яких необхідне для складення проекту закону про Державний бюджет України на 2016 рік», що стосуються освітньої галузі. Їх реалізація призведе до подальшого руйнування системи освіти, погіршення умов навчання та праці, до вивільнення значної кількості працівників навчальних закладів, їх зубожіння і ніяким чином не сприятиме забезпеченню доступності  високоякісної освіти, від дошкільної до вищої, для всіх громадян України незалежно від місця їх проживання відповідно до європейських стандартів освітньої системи, як це задекларовано в документі.

Зокрема протестуємо проти намірів щодо:

• збільшення кількості учнів у групах під час поділу класу при вивчення окремих предметів;
  • оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів із скороченням на 5 відсотків їх кількості за рахунок об’єднання малокомплектних шкіл;
  • скорочення адміністративно-господарських видатків навчальних закладів та установ освіти;
  • перегляду загальної кількості навчальних годин загальноосвітніх закладів та шкіл естетичного виховання;
  • скасування доплат, надбавок, інших виплат, передбачених законодавством, під час роботи за сумісництвом;
  • перегляду та скасування доплат та надбавок за особливі умови праці окремих категорій працівників бюджетної сфери;

Наголошуємо, що основними завданнями, спрямованими на реалізацію гарантій, встановлених Конституцією України, Законами України у сфері освіти та трудового законодавства, мають бути:

• забезпечення громадянам України безоплатної середньої, дошкільної, позашкільної освіти;
  • забезпечення видатків на освіту в обсягах, що відповідають гарантіям держави, передбаченим ст. 61 Закону України «Про освіту»;
  • забезпечення у повному обсязі видатків на потреби загальноосвітніх навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів при розподілі міжбюджетних трансферів на освітню субвенцію та субвенцію на підготовку робітничих кадрів місцевим бюджетам;
  • реалізація Єдиної тарифної сітки з оплати праці працівників бюджетної сфери на основі базового окладу (ставки) працівника першого тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати;
  • збереження та забезпечення законодавчо визначених державних гарантій з оплати праці працівників освіти, забезпечення підвищення престижу праці;
  • забезпечення житлом педагогічних та науково-педагогічних працівників, надання їм пільгових довгострокових кредитів на його будівництво і придбання;
  • недопущення підвищення пенсійного віку, збереження пенсій за вислугу років педагогічним працівникам, підвищення рівня пенсійного забезпечення, скасування оподаткування пенсій;
  • забезпечення прав учнів 1-4 класів на безоплатне харчування в загальноосвітніх навчальних закладах;
  • дотримання Урядом встановлених Законами України норм та положень, які регулюють права та гарантії працівників, витання праці, зайнятості, соціального захисту, пенсійного забезпечення при визначенні порядку використання бюджетних коштів.

По другому питанню порядку денного про виконання Угоди між управлінням освіти Білоцерківської міської ради та міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України в частині фінансування галузі освіти поінформував начальник  управління Ю.Ф. Петрик. В першу чергу забезпечено впорядкування виплат авансу та заробітної плати двічі на місяць. З початку субвенції на фінансування освіти надходили тричі на місяць, що створювало затримку зарплати і авансу. Сьогодні буде виплачено зарплату, відпускні та оздоровчі педагогічним працівникам за червень місяць. Нажаль немає нормативно-правового акту для виплати оздоровчих техпрацівникам, але це питання перебуває на контролі управління і передбачаються спільні консультації. Зараз є перевиконання міського бюджету. Бухгалтерія провела розрахунки і враховуючи ситуацію, керуючись Законом про індексацію було запропоновано направити ці гроші на індексацію заробітної плати. Цих коштів вистачає на оздоровлення дітей воїнів АТО, на харчування в дошкільних навчальних закладах дітей учасників бойових дій. Планується фінансування з бюджету розвитку на капітальні ремонти установ і закладів освіти.  Але ці пропозиції та їх виконання залежить від голосування депутатів міської ради. За підсумками обговорення цього питання було вирішено направити звернення до міського голови та депутатів міської ради.

Юрій Федорович поінформував членів президії про відпочинок дітей у пришкільних таборах. Слова вдячності вихователям, подяка від батьків та схвальні відгуки за змістовне дозвілля, добре організоване харчування на адресу міського голови та управління освіти і науки. Тому треба подумати про стимулювання праці вчителя в таборі, його матеріальне заохочення.

Голова міської організації Профспілки поінформував профспілковий актив про участь у роботі Статутної комісії ЦК Профспілки, де було обговорено конкретні пропозиції  від обласних організацій, пов’язані з адаптацією Статуту до реалій сьогодення, аспекти фінансової діяльності, підходи до формування складу виборних профспілкових органів та повноваження ланок Профспілки. Члени президії підтримали пропозицію про перейменування ЦК Профспілки або на Центральну Раду Профспілки працівників освіти і науки України або на Всеукраїнську Раду Профспілки працівників освіти і науки.

Предметом обговорення активу  був проект Закону «Про освіту». На нашу думку в такому варіанті брати за основу ні в якому разі не можна.

Переглядів: 365 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1 |
«  Червень 2015  »