Вівторок, 19.03.2024, 06:09

Головна » 2019 » Червень » 14 » Звернення Профспілки до парламентарів щодо законопроекту «Про повну загальну середню освіту»

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся з постатейними зауваженнями та пропозиціями до проекту закону «Про повну загальну середню освіту»(реєстраційний № 10204 від 5.04.2019), схваленого у першому читанні 30 травня 2019 року, що підтримані президією ЦК Профспілки на засіданні 11 червня 2019 року, до Голови Верховної Ради України, голів фракцій та груп політичних партій у Верховній Раді України, голів комітетів з питань науки і освіти, бюджету, соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, до народних депутатів України, членів профільного комітету та цих політичних партій та груп, з вимогами їх внести та підтримати під час розгляду проекту закону «Про повну загальну середню освіту» у другому читанні.

У листах наголошено на необхідності дотримання трудових прав педагогічних працівників, недопущення порушення норм Конституції України, удосконалення фінансового забезпечення здобуття загальної середньої освіти, її отримання за місцем проживання дітей тощо.

Найбільш проблемними нормами законопроекту є звільнення з роботи керівників закладів загальної середньої освіти та педагогічних працівників пенсійного віку, з якими укладено безстрокові договори, переукладання таких безстрокових договорів на строкові у зв’язку з набуттям чинності закону.

Такими, що погіршують трудові права вчителів та інших педпрацівників, є пропозиції щодо робочого часу, змісту, умов роботи, неврегульованості оплати праці за окремі її види, фінансування, штатів, використання обсягів освітньої субвенції, недотримання вимог закону «Про освіту» тощо.

Тому наголошено на неприпустимості погіршення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів загальної середньої освіти при прийнятті законопроекту з закликами їх підтримки та внесення особисто народними депутатами України.

Завантажити: Лист Парубію

Зауваження ЦК Профспілки