БЦ Профспілка освіти
Неділя, 24.11.2024, 11:28
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 197
Головна » 2015 » Вересень » 7 » ПРІОРИТЕТИ НОВОЇ ПРОГРАМИ ГІДНОЇ ПРАЦІ В УКРАЇНІ НА 2016-2019 РОКИ
ПРІОРИТЕТИ НОВОЇ ПРОГРАМИ ГІДНОЇ ПРАЦІ В УКРАЇНІ НА 2016-2019 РОКИ
16:32

Мультидисциплінарна місія Міжнародної організації праці, яка 3-4 вересня працювала в Україні, завершила консультації з усіма сторонами соціального діалогу – представниками Уряду, роботодавців та профспілок – щодо нової Програми Гідної праці в Україні на період 2016-2019 років.

Відкриваючи другий день заходу Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук розповів про результати реалізації поточної Програми, яка вже має ряд досягнень, зокрема, у питаннях удосконалення колективних переговорів, соціального діалогу, управління трудовою міграцією, зміцнення інституцій інспекції праці та служби занятості, попередження дискримінації у сфері праці, аспектах ВІЛ/СНІДу на робочому місці, прогрес щодо ратифікації деяких конвенцій тощо.

Директор Групи технічної підтримки з питань Гідної праці Регіонального Бюро МОП Антоніо Граціозі озвучив перспективи діяльності у сфері спільних пріоритетів, які мають бути враховані й застосовані в Україні, та ризики, які були озвучені на попередніх консультаціях. Серед останніх, зокрема, тіньовий сектор зайнятості, ринок праці, питання внутрішньо-переміщених осіб, військові дії на сході країни.

Найбільш складним серед пріоритетів нової Програми голова Федерації профспілок України Григорій Осовий назвав питання соціального діалогу. Він підкреслив, що пошук консенсусу між профспілками, роботодавцями та Урядом сьогодні значно ускладнений, адже на нього тією чи іншою мірою впливають міжнародні кредитори – МВФ, який також висуває свої вимоги, та коаліційна угода парламентських політичних сил. А перший заступник голови КВПУ Анатолій Акімочкін, виступаючи від імені профспілкової сторони, зазначив, що поточну Програму гідної праці на роки не було зреалізувано повною мірою. Адже саме на цей час припали найтяжчі кризові явища та військові дії, з якими Україна раніше не зіштовхувалася.

Загалом дводенні консультації з усіма сторонами соціального діалогу щодо визначення пріоритетів нової Програми Гідної праці в Україні на 2016-2019 роки завершено виокремленими пріоритетами.

Так, перший пріоритет – це розвиток зайнятості заради стабільності та зростання. Тут мова йтиме про створення сприятливих умов для сталого розвитку підприємств та забезпечення гідної зайнятості, розвиток навичок і компетенцій для потреб ринку праці, прогнозування ринку праці тощо.

Другим пріоритетом названо ефективний соціальний діалог в умовах сучасного розвитку України. Серед напрямів роботи – приведення трудового законодавства у відповідність до Конвенцій МОП та Директив ЄС, забезпечення інституційної спроможності соціальних партнерів та органів соціального діалогу, удосконалення системи вирішення колективних переговорів та трудових спорів).

І третій пріоритет – це соціальний захист та умови праці. Тут зібрано питання реформування системи соціального страхування, оплати праці, скорочення масштабів неформальної зайнятості тощо.

Завершуючи консультації Антоніо Граціозі наголосив, що доопрацювання програми відбудеться до кінця року й висловив сподівання, що усі сторони діалогу активно долучатимуться до спільної роботи, підписання узгодженої версії Програми та реалізації цих важливих пріоритетів уже починаючи з наступного року.

За матеріалами ЦК Профспілки

Переглядів: 524 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Календар новин
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz