Середа, 24.04.2024, 22:26

Головна » 2014 » Червень » 20 » Зміни до Конституції України – бачення профспілок
Зміни до Конституції України – бачення профспілок

19 червня 2014 року в рамках публічного обговорення майбутніх конституційних змін Федерацією профспілок України був проведений круглий стіл на тему: «Зміни до Конституції України – бачення профспілок».

Учасники круглого столу обговорили питання гарантованості реалізації конституційних прав громадян та контролю громадянського суспільства за їх забезпеченням; повноту відображення в Конституції трудових і соціально-економічних прав та механізмів їх захисту в умовах очікуваної адміністративної реформи; позицію профспілок щодо оновлення Конституції України.

У дискусії активну участь взяли: Українець С. Я., заступник Голови ФПУ; Сташків Т.О., завідувач відділу з питань дотримання трудових прав Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Герасимова О.М., начальник відділу колективних договорів і угод Мінсоцполітики України; Місяць О. Д., головний спеціаліст відділу нагляду за додержанням законодавства про працю департаменту контрольно-наглядової діяльності з питань праці Держпраці України; Шевчук В. П., головний спеціаліст відділу політики охорони праці Держгірпромнагляду України; Суржинський М. І., к.ю.н., науковий співробітник відділу конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України; Тубєлєць І.О., керівник департаменту правового захисту апарату ФПУ- головний правовий інспектор праці ФПУ; Дордука Г. В., заступник голови Профспілки споживчої кооперації; Шевчук В. О., керівник департаменту правового захисту і охорони праці апарату ФП Вінницької області; Хіміч О. А., заступник голови ФП Житомирської області; Чаруха В.В., начальник профспілкової адвокатури Київської міськпромради; Дацько Р. М., голова Об’єднання профспілок Львівщини; Паливода В.І., юрисконсульт ЦК Профспілки працівників освіти і науки України; Сидоряк І. Г., заступник керівника департаменту правового захисту – керівник управління захисту трудових прав, заступник головного правового інспектора праці.

Учасники круглого столу підтримали звернення науковців-конституціоналістів, громадських експертів до Верховної Ради України і громадянського суспільства щодо конституційної реформи в Україні та ухвалили відповідні рекомендації, які після доопрацювання будуть розміщені на веб-порталі ФПУ.

За матеріалами Департаменту правового захисту

Переглядів: 404 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |