БЦ Профспілка освіти
Понеділок, 23.12.2024, 11:04
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 197
Головна » Статті » Соціальний захист

Соціально-економічний розвиток країни

Соціально-економічний розвиток країни – під громадський контроль профспілок

Мінекономіки схвалило проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2008 рік.

Міністерством економіки України   разом   з   іншими центральними    органами виконавчої влади підготовлено проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2008 рік.

З метою втілення єдиної державної політики розвитку України у 2008 році було проведено понад 30 обговорень розділів Державної програми з представниками центральних органів виконавчої влади, науковими та неурядовими організаціями, у тому числі профспілками. За результатами обговорень у проекті Державної програми було враховано значну частину обґрунтованих пропозицій фахівців, що сприятиме проведенню виваженої державної економічної політики. Міністерство економіки України як головний виконавець проекту відповідно до домовленостей за Генеральною угодою щодо проведення соціального діалогу з питань розроблення та здійснення державної соціально-економічної політики проявило свою відкритість на практиці, реалізувавши принципи соці­ального діалогу та запросивши фахівців від профспілок до участі у роботі робочих груп із обговорення проекту програми. Завдяки такому підходу значну частину профспілкових пропозицій було враховано вже під час роботи у робочих групах за відповідними розділами програми.

Сьогодні в роботі освітніх закладів використовуються такі документи, підготовлені з участю профспілки, як правила внутрішнього розпорядку навчально-виховних закладів, положення про атестацію педагогічних працівників, документи стосовно організації контролю за станом охорони праці, стимулювання додаткової організаційно-педагогічної роботи та творчої праці педагогів та ін. При підготовці цих та інших документів профспілка не лише стоїть на сторожі прав працівників, а й виступає за організовану, ефективну і стабільну роботу кожного колективу.

Система соціального партнерства, що діє сьогодні в галузі освіти, складається з трирівневої системи угод (Галузева угода, територіальні галузеві угоди на рівні областей, районів (міст) та колективні договори в освітніх закладах).

Стійкий розвиток людського суспільства може бути досягнутий за умови забезпечення реалізації принципу соціальної справедливості, підвищення якості освіти. Це, в свою чергу, потребує не лише законодавчого закріплення пріоритетності освіти, а й створення механізму для поетапного збільшення бюджетного фінансування та приведення у відповідність до норм, визначених Законом України «Про освіту», рівнів заробітної плати освітян.

 

Категорія: Соціальний захист | Додав: admin (27.03.2008)
Переглядів: 970 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz