Розподіл педагогічного навантаження на новий навчальний рік
Педагогічне навантаження вчителів, вихователів і керівників гуртків навчальних закладів усіх типів і найменувань є визначальною умовою оплати їх праці. Розподіл педагогічного навантаження проводиться відповідно до навчального плану закладу, мережі класів, груп і гуртків та наявності відповідних педагогічних працівників.
Порядок проведення тарифікації
Розподіл педагогічного навантаження проходить у декілька етапів.
У січні — лютому відповідно до Законів України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-XIV (далі — Закон № 651) та «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-ІІІ (далі - Закон № 2628) визначається мережа класів, груп і гуртків, яка затверджується педагогічною радою та первинною профспілковою організацією навчального закладу, органами виконавчої влади або місцевого самоврядування та подається на розгляд до органу управління освітою вищого рівня.
У березні керівник навчального закладу готує проект навчального плану з повним використанням інваріантної та конкретизацією варіативної частин і подає його на розгляд до педагогічної ради та органу
громадського самоврядування (загальні збори (конференція) колективу ЗНЗ, рада ЗНЗ).
У першій половині квітня керівником навчального закладу створюється тарифікаційна комісія, якій доручається розподілити педагогічне навантаження серед учителів (вихователів) навчального закладу з дотриманням вимог чинного законодавства у галузі освіти. Зразок наказу наведено у додатку.
Відповідальність за своєчасне і правильне встановлення працівникам ставок заробітної плати, посадових окладів, обчислення заробітної прати покладається на керівників та головних бухгалтерів (бухгалтерів) установ і закладів освіти, керівників органів управління освітою вищого рівня.
Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти
(наказ Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102) | |