БЦ Профспілка освіти
Четвер, 19.09.2019, 10:04
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 224
Головна » Статті » Документи ФПУ

Трудовий спір між урядом та ФПУ врегульовано
     Трудовий спір між урядом та Федерацією профспілок України, що виник у 2006 р., урегульовано. З цією метою міністр праці та соціальної політики Людмила ДЕНІСОВА та голова ФПУ Олександр ЮРКІН підписали відповідну Угоду між Кабінетом Міністрів та Федерацією профспілок України.Про це повідомила міністр праці Л.Денісова на колегії Міністерства, присвяченій результатам соціального розвитку за перші 100 днів роботи уряду.
     На прохання журналістів значення підписання цього документа, що є досить незвичним для вітчизняної практики ведення соціального діалогу, по завершенні колегії Л.Денісова прокоментувала. За її словами, цей конфлікт тривав не один рік, він розпочався тоді, коли збільшення цін на житлово-комунальні послуги та енергоносії відбулося без погодження з профспілками. Такими діями тодішній уряд порушив домовленості, зафіксовані в Генеральній угоді на 2004—2006 роки. На думку профспілок, держава зневажила принципами ведення соціального діалогу в Україні, — тому виник колективний трудовий спір, пояснила міністр.
     Упродовж двох років влада намагалася врегулювати цей конфлікт, зокрема, залучаючи національний орган примирення по врегулюванню таких суперечок. Підписаний у 2006 р. проміжний документ не приніс бажаних результатів, у 2007 р. навіть не була укладена між роботодавцями, профспілками та урядом нова Генеральна угода.
     На моє переконання, в попередньої влади забракло політичної волі, аби врегулювати цей конфлікт, оскільки уряд мав взяти на себе певні зобов'язання, зазначила Л.Денісова.
     Нарешті розпочався відлік нових стосунків між державою та профспілками. Міністр праці та соціальної політики як уповноважена від імені Кабінету Міністрів України підписала з Федерацією профспілок України відповідну Угоду. Нею передбачено врегулювання питань, що стосуються збільшення величини прожиткового мінімуму, внесення змін до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї, а також унесення змін до нормативних актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення соціального діалогу.
    Зокрема, за словами Л.Денісової, в Угоді записано: колективний трудовий спір вважається вирішеним, ураховуючи, що Кабінет Міністрів узяв на себе три ключові зобов'язання:
    • розглянути питання щодо актуалізації наборів при визначенні величини прожиткового мінімуму для соціально-демографічних груп населення під час формування проекту Державного бюджету України на 2009 р.;
    • разом з профспілковою стороною розглянути можливість збільшення вартості величини прожиткового мінімуму на розмір ставки податку з доходів фізичних осіб або вдосконалення порядку стягнення податку на доходи фізичних осіб під час формування проекту Державного бюджету України на 2009 р.;
    • під час формування проекту Державного бюджету України на 2009 р. розглянути можливість унесення змін до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї, що застосовується для призначення державної соціальної допомоги, без урахування в ньому сум сплачених податків та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Крім того, міністр звернула увагу на вирішення ще одного питання, яке є надзвичайно важливим для профспілкових лідерів і членів їхніх організацій. Йдеться про те, що тільки-но до регламенту засідань Кабінету Міністрів України було внесено суттєві зміни, завдяки чому представники від усіх 80 національних профспілкових організацій відтепер зможуть брати участь в урядових засіданнях, на яких обговорюватимуться соціально важливі питання, що торкаються життєвих інтересів громадян України. Це підтверджує те, що нинішній уряд зацікавлений у постійному соціальному діалозі з профспілками, а отже, наші контакти стануть більш плідними та результативними, зазначила насамкінець Л.Денісова.


Категорія: Документи ФПУ | Додав: admin (10.04.2008)
Переглядів: 740 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz