БЦ Профспілка освіти
Четвер, 19.09.2019, 10:06
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 224
Головна » Статті » Документи ФПУ

СПІЛЬНІ ДІЇ АБО ПРОТЕСТНІ АКЦІЇ

   Але найважливіше питання, яке розглянули представники профспілок, стосувалося соціально-економічної ситуації, що може скластися і вже проявляється в ряді галузей, через світову фінансово-економічну кризу та про забезпечення в цьому контексті реалізації Генеральної угоди на 2008-2009 роки, а також трудових прав і соціальних гарантій працівників.

   Представники профспілок та профоб'єднань, виступаючи на засіданні, зазначали, що, незважаючи на налагодження соціального діалогу між владою, профспілками і роботодавцями, яке останнім часом можна було спостерігати в Україні, у розрізнених та неузгоджених діях влади виразно проглядається загрозлива тенденція до вирішення проблем, що виникли через прорахунки влади, і внаслідок впливу світової фінансової кризи, за рахунок трудящих та пенсіонерів.

   Учасники засідання з тривогою зазначали, що продовження такої "соціальної політики", коли враховуються лише інтереси великого капіталу, може призвести до вкрай негативних наслідків, серед яких – масове та необґрунтоване звільнення робітників і службовців, переведення працюючих на неповний робочий тиждень, порушення термінів виплати заробітної плати, незаконне вилучення у позасудовому порядку майна, зокрема квартир, громадян, які мають зобов'язання перед банками; незаконне та економічно необґрунтоване підвищення цін...

   Профспілкові активісти наголошували, що незаконними й неприпустимими є намагання "націоналізувати" самоврядні фонди соціального страхування з метою відсторонення від участі в управлінні та визначенні розмірів соціальних виплат представників застрахованих осіб профспілок.

   На засіданні підкреслювалося, що, з метою недопущення негативних наслідків запровадження "антикризових заходів", профспілки вимагають під час прийняття законів не допускати порушення конституційних прав, гарантій та законних інтересів громадян...

   Члени СПО вирішили висловити категоричний протест діям Кабінету Міністрів України, який без будь-яких переговорів і консультацій із соціальними партнерами, без будь-якого економічного обґрунтування вніс до Верховної Ради проект Закону України "Про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України", яким грубо порушуються норми чинної Генеральної угоди, а також цілої низки законів України.

   Профспілки звернулися до Президента України, Верховної Ради України, НРБОУ, Уряду та об'єднань організацій роботодавців із вимогою про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на захист громадян від наслідків кризи. Вони вимагають від Президента України, керівників інших сторін соціального діалогу найближчим часом скликати засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України для обговорення соціально-економічної ситуації в Україні та вироблення узгоджених дій, спрямованих на подолання кризи. А також – доведення до сторін соціального діалогу вимог МВФ, які поставлені як передумови до надання Україні кредиту.

   У разі ухилення соціальних партнерів від проведення діалогу, ігнорування пропозицій СПО профспілки будуть організовувати масові, публічні протестні дії з метою захисту прав та інтересів працівників. Власне, до цього профспілки почали готуватися вже сьогодні.

   Профінформ ФПУКатегорія: Документи ФПУ | Додав: admin (03.11.2008)
Переглядів: 714 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz