БЦ Профспілка освіти
Понеділок, 23.12.2024, 11:01
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 197
Головна » Статті » Документи ФПУ

Завершила роботу примирна комісія

  9 квітня 2009 року завершила роботу примирна комісія, яка працювала у рамках трудового конфлікту між Федерацією профспілок України та Кабінетом Міністрів України.  До складу комісії входили фахівці Кабінету Міністрів і ФПУ, що є необхідним елементом виявлення правомірності вимог, які висунули профспілки.

   Рішення про входження у  трудовий конфлікт з Кабінетом Міністрів було прийнято 11 березня на засіданні Президії ФПУ через недодержання Урядом принципів взаємодії між владою та профспілками, невиконання Урядом низки положень Генеральної угоди на 2008-2009 рр., укладеної між ФПУ та Кабміном.

   Примирні процедури з вирішення трудового конфлікту тривають, – відбувається розгляд вимог ФПУ трудовим арбітражем, угоду про утворення якого було підписано 31 березня 2009 р. До складу трудового арбітражу увійшли п'ять незалежних фахівців з економіки та права з досвідом роботи у Національній службі посередництва та примирення. Трудовий арбітраж  розглядає вимоги Федерації профспілок України на правах судового органу, – як це  регламентовано Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів і конфліктів», а саме – щодо відповідності цих вимог законодавству України.  

   - Розгляд справи у трудовому арбітражному органі відповідно до законодавства відбувається протягом 10 днів, – розповів заступник Голови ФПУ Григорій Осовий. – Хоча, у разі, коли трудовий арбітраж не вкладається у зазначений термін, він може продовжити свою роботу ще на певний час, але не більше як на 10 днів. Тобто, не пізніше за 20 квітня спілчани й усі громадяни України знатимуть рішення трудового арбітражу, яке матиме великі соціально-економічні наслідки для країни.  

   На жаль, при укладенні угоди про утворення трудового арбітражу повноважні представники від Кабінету Міністрів України відмовилися підписати положення, яке стосувалося обов'язковості рішення трудового арбітражу з обох сторін, хоча ФПУ таку пропозицію внесла і була готова узяти на себе цю відповідальність.

   На розгляд трудового арбітражу винесено надзвичайно важливі для працівників, пенсіонерів та інших верств населення питання. Серед яких об'єктивне визначення величини прожиткового мінімуму на 2009 рік і збільшення його відповідно до фактичного рівня інфляції. Інфляція на 2009 рік за прогнозами державних фахівців становитиме 9,5 відсотків. За три місяці фактично ми вже маємо 5,9 відсотка. Світові та відомі українські експерти натомість прогнозують, що рівень інфляції в Україні може досягти 16-17 відсотків. Отже, розраховуючи прожитковий мінімум на заниженому рівні інфляції держава по суті обкрадає своїх громадян. Необхідно установити об'єктивну величину прожиткового мінімум, адже до неї «прив'язані» величини мінімальної заробітні плати, мінімальної пенсії, розміри стипендій, соціальних та інших виплат. Вирішення цього питання дасть змогу зрушити з місця вирішення цих важливих матеріальних виплат.

   Друге питання трудового арбітражу – перегляд розміру мінімальної заробітної плати, приближення його до величини прожиткового мінімуму. На цьому давно наполягають профспілки. Минулого року такої домовленості було уже практично досягнуто, було внесено це положення до Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів, роботодавцями та профспілками, проте, хоча закони зобов'язують уряд та владу до прийняття такого рішення. Його не реалізовано.

   Третьою важливою вимогою є вимога щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам, які зайняті на державних підприємствах та на тих акціонерних підприємствах, де держава має свій контрольний пакет акцій. Такі борги становлять загалом понад 1 млрд. гривень. Зрозуміло, що невиплати із заробітної плати боляче вдаряють по добробуту працівників та їхніх сімей.

   Трудовий арбітраж буде розглядати інші важливі питання, зокрема вимоги Федерації профспілок України щодо  скасування постанови Кабінету Міністрів України згідно з якою уряд фактично в односторонньому порядку порушив домовленості за Генеральною угодою щодо того, що зміна рівня цін на газ для населення буде здійснюватися шляхом переговорів з профспілками.

   Аналітично-інформаційне управління

   апарату ФПУ

Категорія: Документи ФПУ | Додав: admin (14.04.2009)
Переглядів: 1135 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz