БЦ Профспілка освіти
П`ятниця, 16.04.2021, 19:21
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 229
Головна » Статті » Документи ФПУ

КОМЕНТАР ДО РІШЕНЬ ПРИМИРНОЇ КОМІСІЇ

    За результатами роботи примирної комісії, яка працювала у рамках трудового конфлікту між Федерацією профспілок України та Кабінетом Міністрів України, профспілкам вдалося відстояти низку принципових позицій. Зокрема, щодо встановлення на період кризи мораторію на підвищення цін і тарифів на соціально важливі товари та послуги, а також недопущення втручання Уряду, центральних органів виконавчої влади в діяльність фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

   Вимога N13

   «Здійснити заходи для встановлення на період кризи мораторію на підвищення цін і тарифів на соціально важливі товари та послуги, посилити дієвість механізму  державного регулювання та контролю за обґрунтованістю споживчих цін»

   термін: постійно

   Рішення примирної комісії з 13-ї вимоги Федерації профспілок України:

   Кабінет Міністрів України зобов'язується:

   1. Не ініціювати підвищення цін і тарифів на товари та послуги суб'єктів природних монополій, що надаються населенню (на природний газ, електроенергію, послуги зв'язку, перевезення пасажирів залізничним транспортом) без вжиття заходів соціального захисту населення.

   2. Проводити узгоджену політику цін і грошових доходів населення з метою недопущення зниження життєвого рівня громадян.

   3. Опрацьовувати за участю Федерацією профспілок України проектів прогнозу економічного і соціального розвитку України на середньо- та которкостроковий періоди, зокрема тарифної політики (щодо рівнів і етапів підвищення цін і тарифів для населення на природний газ, електроенергію, послуги зв'язку, перевезення пасажирів залізничним транспортом).  

   4. Забезпечувати об'єктивність та обґрунтованість цін і тарифів на товари та послуги, що мають вирішальне соціальне значення, шляхом посилення державного та громадського контролю при їх встановленні та застосуванні.

   Коментар: При прийнятті цього рішення представникам ФПУ вдалося реалізували  завдання, які були поставлені  Програмою дій Федерації профспілок України (2006-2011 роки), затвердженої V з'їздом ФПУ у 2006 році.   Зокрема  це стосується завдання домагатися (пункт 1.4.3):

   - недопущення необґрунтованого зростання цін на електроенергію, газ, зв'язок, пічне паливо, житлово-комунальні, транспортні та інші життєво необхідні послуги без здійснення випереджувальних заходів соціального захисту населення та підвищення заробітної плати працівників;

   - посилення контролю за зміною тарифів і норм, а також порядку надання субсидій на житлово-комунальні послуги.

   Слід покреслити, що зобов'язання Кабінету Міністрів України в рамках рішень примирної комісії  разом із зобов'язаннями Уряду по  пункту 4.9 Генеральної угоди на 2008-2009 роки створюють ефективний механізм впливу профспілок на забезпечення проведення узгодженої політики цін і грошових доходів населення з метою недопущення зниження життєвого рівня громадян.   

   ФПУ вдалося також домогтися від Уряду зобов'язання залучати всеукраїнські профспілки і профоб'єднання  до підготовки прогнозів економічного і соціального розвитку України на середньо- та короткостроковий періоди, зокрема опрацювання припущень і ризиків прогнозів макропоказників економічного і соціального розвитку. Це забезпечить вироблення узгодженої позиції органів центральної виконавчої влади та профспілок щодо політики ціноутворення, яка спрямовуватиметься на забезпечення сприятливих умов розвитку всіх сфер економіки, захисту прав працівників та соціальних гарантій в першу чергу малозабезпечених верств населення. 

   Вимога N14

   «Не допускати втручання Уряду, центральних органів виконавчої влади в діяльність фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, як самоврядних організацій»

   термін: постійно

   Рішення примирної комісії з 14-ї вимоги Федерації профспілок України:

   Кабінет Міністрів України зобов'язується:

   1. Приймати акти Кабінету Міністрів України, вносити на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування за погодженням з профспілками з дотриманням процедури, визначеної Регламентом Кабінету Міністрів України.

   2. Не допускати втручання органів виконавчої влади у діяльність фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, зокрема у виконання рішень правлінь страхових фондів, крім випадків передбачених законодавством.

   Коментар: Виконання вказаних зобов'язань буде сприяти конструктивній роботі сторін соціального діалогу з обговорення та прийняття рішень з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування, дозволити уникнути намагань представників урядової сторони в керівних органах фондів соціального страхування здійснювати одноосібне, тобто «ручне», управління робочими органами цих фондів, в односторонньому порядку проводити кадрові зміни керівників виконавчих дирекцій фондів,   спрямувати зусилля на  одержавлення майна фондів соціального страхування. Лише за останні часи були здійснені спроби шляхом змін чинного законодавства надати Уряду право одноосібного перерозподілу розмірів страхових внесків до фондів, затвердження їх бюджетів на 2009-2010 роки. Федерація профспілок України завжди була прихильником рівності соціальних партнерів у вирішенні питань з управління соціальним страхуванням.

   Вказані зобов'язання Уряду є підтвердженням принципового ставлення ФПУ до питань соціального партнерства у галузі обов'язкового соціального страхування, усуває можливість використання страхових коштів на не страхові цілі.

    

   Управління з питань

   соціального захисту апарату ФПУ

Категорія: Документи ФПУ | Додав: admin (14.04.2009)
Переглядів: 935 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz