БЦ Профспілка освіти
Понеділок, 23.12.2024, 15:40
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 197
Головна » Статті » Консультації

ОПЛАТА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЗАМІНИ ТИМЧАСОВО ВІДСУТНІХ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

(додаток 2 зі змінами, внесеними згідно з наказом

Міністерства освіти і науки України

від 09.10.2002р. №572)

                                                                                                                                                  

 

При вирішенні питань, пов'язаних з оплатою праці під час заміни тимчасово відсутніх педагогічних праців­ників, слід керуватися роз'ясненням Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 29.12.1965 р. № 30/39 "Про порядок оплати тимчасового заступництва", затвер­дженим постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.1965 р. № 820/39 (зі змінами і доповнен­нями, внесеними постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 11.12.1986 р. № 521/30-18).

Цей Порядок діє на підставі Постанови Верховної Ради України від 12.09.91 р. № 1545-ХІІ "Про порядок тимчасо­вої дії на території України актів законодавства Союзу РСР".

Про чинність зазначеного вище нормативного акту йдеться також у листі Міністерства праці та соціальної політики України від 30.05.2002 р. № 1-221/2950 "Щодо оплати тимчасового заступництва", в якому повідомля­ється, що документом, яким регламентовано порядок тимчасового замісництва, є відповідне роз'яснення Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 29.12.1965 р. № 30/39.

Згідно з роз'ясненням тимчасовим заступництвом вважається виконання службових обов'язків на посаді тимчасово відсутнього працівника, викликаного вироб­ничою необхідністю.

Що ж до терміну "виконанням обов’язків  тимчасово від­сутнього працівника", то тут слід розуміти заміну праців­ника, відсутнього через хворобу, відпустку, відрядження, з інших причин, коли відповідно до чинного законодавства за ним зберігається місце роботи (посада), без звільнення від основних трудових обов'язків.

Тимчасове виконання обов'язків на посаді відсутнього працівника покладається на іншого працівника відповід­ним наказом.

Оскільки чинне законодавство (ст. 31 Кодексу законів про працю України) забороняє вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, тимчасове покладання  обов'язків відсутнього працівника на іншу особу може мати місце лише за наявності відпо­відної згоди.

Стосовно оплати у випадках "тимчасового заступництва (замісництва)", "виконання обов'язків тимчасово відсут­нього працівника" слід зауважити наступне.

Згідно з роз'ясненням Держкомпраці СРСР та Секре­таріату ВЦРПС від 29.12.1965 р. № 30/39 працівнику, який заміщує відсутнього працівника, виплачується різниця між його фактичним окладом і посадовим окладом праців­ника, якого він заміщує за умови, що цей працівник не є штатним заступником відсутнього працівника.

Із викладеного вище можна зробити висновок, що штатному заступнику директора школи не може бути здійснена додаткова оплата у випадку заміщення відсут­нього директора школи. Якщо ж обов'язки тимчасово від­сутнього директора школи покладені на іншого праців­ника, наприклад учителя, і він їх виконує, то за тимчасове заступництво виплачується різниця між встановленою працівникові ставкою заробітної плати (посадовим окла­дом) і посадовим окладом директора школи.

Порядок оплати педагогічним працівникам додатково проведених занять (уроків) у випадку заміни відсутнього педагогічного працівника (учителя) унормований у п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати пра­цівників освіти, затвердженій наказом Міністерства освіти України 15 квітня 1993 року № 102 (із змінами і доповнен­нями). При оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів та інших педагогічних працівників шкіл, яке тривало не більше двох місяців, здійснюється погодинна оплата праці.

Розмір погодинної оплати визначається шляхом ділення місячної тарифної ставки, встановленої

за 18 годин педагогічної роботи на тиждень, — на 76,2;

за 20 годин педагогічної роботи на тиждень — на 84,7;

за 24 години педагогічної роботи на тиждень — на 101,6;

за 25 годин педагогічної роботи на тиждень — на 105,8;

за 30 годин педагогічної роботи на тиждень — на 127,0;

за 36 годин педагогічної роботи на тиждень - на 152,4;

за 40 годин роботи на тиждень — на 168,9.

Особи, які працюють на умовах погодинної оплати і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей час не отримують.

Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п. 68 Інструкції, тобто по тарифікації. При цьому місячна заробітна плата педагогічних працівників закладів освіти визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

В такому ж порядку здійснюється оплата праці вчителів (педагогічних працівників), які не працюють постійно в даному навчальному закладі, а лише залучаються до замі­щення уроків (занять) тимчасово відсутніх педагогів.

 

Категорія: Консультації | Додав: admin (16.01.2009)
Переглядів: 19086 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 4.2/4 |
Всього коментарів: 3
10.09.2018
3. Кароліна [Матеріал]
хто має право замінити завгоспа ДНЗ

23.10.2017
2. Светлана [Матеріал]
Доброго дня. Скільки годин має відпрацювати вихователь ГПД в школі, якщо в нього своє навантаження 23 години в початковій школі, 0,375 ставки ГПД та якщо він ще по заміні веде 0,375 ГПД колеги, яка на курсах. Чи збільшуються години ГПД до 0,75 ставки (0,375 + 0,375 по заміні), чи тільки збільшується кількість дітей, а робочий час ні, якщо це заміна? Буду вдячна

27.06.2016
1. Кравець Галина Вікторівна [Матеріал]
Доброго дня!
Якщо директора позашкільного закладу на час його відпустки замінює керівник гурткової роботи що працює на ставку (18 годин)
яка кількість годин залишається у нього під час заміни і як вони оплачуються?
Дякую .

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz