БЦ Профспілка освіти
Вівторок, 20.03.2018, 20:41
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 221
Головна » Статті » Консультації

Лист Міністерства освіти і науки та Голови Профспілки працівників освіти і науки

Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, головним управлінням освіти і науки Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

 

Кримській республіканській, обласним, Київській, Севастопольській міським організаціям Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Про доплати за завідування кабінетами інформатики

та інформаційно-комунікаційних технологій навчання,

обслуговування електронно-обчислювальної техніки

 

До Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надходять запити щодо застосування п. 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України №102 від 15 квітня 1993 року (із змінами і доповненнями), при встановленні доплат вчителям, викладачам, іншим працівникам, на яких покладено обслуговування обчислювальної техніки та завідування навчальними кабінетами, у яких здійснюється викладання курсу «Основи інформатики і обчислювальної техніки».

Зазначаємо, що додаткова оплата вчителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування електронно-обчислювальної техніки запроваджена у розмірі 5 - 10  відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2007 року N 643 "Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки". При цьому з 1 травня 2007 року така доплата здійснювалася в обсязі 50 відсотків встановленого розміру в межах затвердженого фонду заробітної плати, а з 1 січня 2008 року її виплата забезпечується в повному обсязі.

На виконання урядової постанови прийнято відповідний наказ Міністерства освіти і науки України від 11 червня 2007 року N 471 «Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 червня 2007 року за N 675/13942 ) .

Відповідно до чинної редакції абзацу другого п.41 Інструкції у школах, школах-інтернатах, училищах фізичної культури, професійно-технічних навчальних  закладах та  вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, у яких створені кабінети обчислювальної техніки, вчителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї  техніки, провадиться  додаткова оплата у розмірі 5 - 10  відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Конкретний розмір доплати встановлюється керівником закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом.

Абзацом третім п.41 Інструкції також передбачено, що у випадках, коли викладання шкільного курсу «Основи інформатики і обчислювальної техніки» покладено на міжшкільні навчально - виробничі комбінати трудового навчання і професійної орієнтації і у навчально-виробничі комбінати із шкіл передано навчальні години, передбачені на цю мету в навчальних планах, доплата за завідування кабінетом обчислювальної техніки і за працюючі комп’ютери встановлюється  працівникам навчально-виробничих комбінатів, на яких покладено виконання цієї роботи.

Згідно з Положенням про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2004 року N 601 «Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 вересня 2004 р. за N 1121/9720), в закладах освіти серед інших кабінетів створюються також кабінети інформатики (п.3.3. Положення); на вхідних дверях такого кабінету повинен бути відповідний напис на табличці з назвою "Кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання" ( п.6.1. Положення ).

Положенням про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 20 травня 2004 року N 407 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 червня 2004 року за N 730/9329 ) «Про затвердження Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів»,  передбачено, що організація навчально-виховного процесу та оснащення навчального середовища для  викладання шкільного курсу «Основи інформатики і обчислювальної техніки» здійснюється в кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання. 

Відповідно до 6.6 Положення завідувач кабінету призначається наказом директора навчального закладу з числа вчителів, які мають відповідну освіту і проводять заняття у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання (КІІКТ).

Обов'язки завідувача кабінету визначені в Положенні про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів та Правилах безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затверджених наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 16 березня 2004 року N 81 .

Попри те, що в ряді нормативно-правових актах має місце невідповідність назв навчальних кабінетів для викладання курсу «Основи інформатики і обчислювальної техніки», Міністерство освіти і науки України та ЦК профспілки працівників освіти і науки України роз’яснюють, що за обслуговування  електронно-обчислювальної техніки та завідування кабінетами інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, в яких оснащено навчальне середовище для  викладання цього шкільного курсу та організовано навчально-виховний процес, повинна здійснюватися  додаткова оплата відповідно до п. 41 Інструкції.

 

 

 

Міністр освіти і науки України                                   Голова Профспілки працівників

                освіти і науки України

 

                         І.О.Вакарчук                                                                        Л.С.Сачков

 05.02.2009     1/9-82                                                                     06.02.2009    02-8/56

Категорія: Консультації | Додав: admin (10.02.2009)
Переглядів: 13810 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 7
10.08.2014 Спам
7. AurasisSiz
Да здесь валом курсов по этой теме!
Горячее сообщение! Доступ в личную базу мануалов и платных материалов!
Вступи в сервис срочно! Я в шоке :) http://grandcook.ru
Ещё скажу, что огромную роль в интернете играет репутация пользователя, всё что Вы делаете: оставляете комментарии на форумах и блогах, пишете статьи, ставите лайки и оценки в соцсетях, выполняете какие-то задания, и т.

14.07.2014 Спам
6. Annapen
Virutex

28.12.2013 Спам
5. qwdqwd
qwdwqhdhqw

17.04.2013 Спам
4. найди
найди

01.01.2013 Спам
3. ZetSaiptPep
http://kvartiry.ucoz.com/ - сниму квартиру в кировограде

06.02.2012 Спам
2. leradresse
бельё

16.03.2011 Спам
1. neontoolss
ручной инструмент

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz