БЦ Профспілка освіти
Четвер, 19.09.2019, 10:06
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 192
Головна » Статті » Консультації

ЧИ ВРАХОВУЮТЬ УЧИТЕЛЯМ ПРИ ОБЧИСЛЕННІ ВІДПУСКНИХ ГРОШОВУ ВИНАГОРОДУ ЗА СУМЛІННУ ПРАЦЮ

 

Наскільки нам відомо, одноразові винагороди за підсумками роботи зарік входять до виплат, за якими визначають середній за­робіток для відпускних.

Чи включають грошову винагороду за сумлін­ну працю, виплачену вчителеві, у розрахунок середньомісячного заробітку для оплати від­пустки? Як їх враховують при обчисленні від­пускних?

 

ВІДПОВІДЬ: Ні, ця винагорода не потрапляє до виплат, які включають до розрахунку середньо­го заробітку для відпустки.

Як розуміємо, йдеть­ся про щорічну грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, виплату якої педпрацівникам гарантує абз. 10 ч. 1 ст. 57 Закону України "Про освіту" від 23.05.91 р. № 1060-ХІІ (далі — Закон про освіту). І ця випла­та, без сумніву, носить разовий характер. А за пп. "б" п. 4 Порядку обчислення середньої заробіт­ної плати, затвердженого постановою КМУ від 05.02.95 р. № 100 (далі - Порядок № 100), одно­разові виплати не беруть участі в розрахунку від­пускних. До речі, такої ж думки дотримуються й фахівці Мінпраці (див. газету "Все про бухгал­терський облік" 40 за 2007 рік, стор. 33).

Виняток — одноразова винагорода за підсум­ками роботи за рік та за вислугу років, які за окремою нормою (абз. 2 п. З Порядку № 100) до середньомісячного заробітку все ж таки включають, їх враховують у розмірі 1/12 суми такої винагороди — до кожного місяця розра­хункового періоду. Утім тут є ще одна закови­ка: до розрахунку візьмуть лише винагороду, нараховану в поточному році за попередній календарний рік. Тому бюджетним установам доцільно зафіксувати таку можливість у колдо­говорі. Адже за ч. 7 ст. 23 Бюджетного кодексу України бюджетні призначення втрачають чин­ність після закінчення бюджетного періоду.

Підсумуємо: грошову винагороду за сум­лінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, виплачену педагогам за ст. 57 Закону про освіту, не беруть у розрахунок середнього заробітку для оплати відпустки. А одноразові винагороди за підсумками роботи за рік та вис­лугу років включають у розмірі 1/12 до кожно­го місяця розрахункового періоду.      І лише тоді, коли таку винагороду нараховано в поточному році за підсумками роботи за минулий рік.
 
 

                                                                                                                          Консульпункт Білоцерківської міської організації

                                                                                                                          Профспілки працівників освіти і науки України

 
Категорія: Консультації | Додав: admin (10.09.2009)
Переглядів: 7577 | Коментарі: 9 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 9
06.09.2019 Спам
9. Наталі
Будь ласка, можно отримати зазначеного листа,дуже потрібно

24.10.2017 Спам
8. Наташа
Вишліть будь-ласка листа №19/2-535 від 14.05.2003р.

25.02.2013 Спам
7. Олена
Вишліть будь-ласка листа №19/2-535 від 14.05.2003р.
Якщо можна терміново,бо в нас перевірка КРУ
Дякую

04.06.2012 Спам
6. Лилия
Добрый день! Вышлите, пожалуйста, лист №19/2-535 від 14.05.2003 р. Большое спасибо

31.05.2012 Спам
5. ППЛ
Шановна Ольга. Вишліть будь-ласка копію листа №19/2-535 від 14.05.2003 р. дуже.дуже потрібно. Дякую Вам .

22.02.2012 Спам
4. Инна
Пожалуйста, вышлите лист №19/2-535 від 14.05.2003 р.
Спасибо.

30.11.2011 Спам
3. Галина Вікторівна
Вишліть будь-ласка листа №19/2-535 від 14.05.2003р.
Якщо можна терміново,бо в нас перевірка КРУ
Дякую

27.10.2010 Спам
2. Валентин (admin)
Шановна, Ольга.
Дякуємо Вам за небайдуже ставлення до нашої інформації. Запрошуємо Вас до співпраці. Чекаємо пропозицій щодо удосконалення сайту.

13.05.2010 Спам
1. Ольга
Друзі, щоб ви знали, як профсоюзні організації не піклуються про нас, простих громадян, членів профспілки. Насправді ж згідно листа №19/2-535 від 14.05.2003р. Начальника департаменту Кулікова П.М. щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам до одного посадового окладу при обчисленні середньої заробітної плати за час щорічної відпустки зазначена сума включається до фактичного заробітку у тому розмірі, в якому вона нарахована. Кому треба, я вишлю ксерокопія цього листа

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz