БЦ Профспілка освіти
Вівторок, 23.10.2018, 19:31
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 192
Головна » Статті » Консультації

Нові надбавки педагогічним працівникам навчальних закладів
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про вста­новлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх на­вчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних за­кладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми влас­ності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, по­сади яких віднесені до посад педагогічних працівників» від 5 жовтня 2009 р. № 113О (далі — Постанова № 113О) з метою підвищення пре­стижності праці педагогічних працівників, починаючи з 1 січня 2010 р. запроваджується обов'язкова виплата надбавок до поса­дових окладів (ставок заробітної плати) вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам ви­робничого навчання професійно-технічних та вищих навчальних за­кладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми влас­ності та усіх типів, а також керівникам та заступникам керівників цих закладів, посади яких віднесено до посад педагогічних працівників.
Типи загальноосвітніх навчальних закладів визначено в статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. №651-XIV. До них відносяться:
- середні загальноосвітні школи усіх ступенів; 
- спеціалізовані школи (школи-інтернати) з поглибленим  вивченням окремих предметів та курсів; в гімназії, ліцеї, колегіуми;
- загальноосвітні школи-інтернати для дітей, які потребують соціальної допомоги; 
- спеціальні загальноосвітні школи (школи-інтернати) для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумово­го розвитку; 
- загальноосвітні санаторні школи (школа-інтернат) для ді­тей, які потребують тривалого лікування; 
- школи соціальної реабілітації для дітей, які потребують особливих умов виховання; вечірні (змінні) школи.
Перелік типів професійно-технічних навчальних закладів затвер­джено статтею 18 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10 лютого 1998 р. № 103/98-ВР, до яких, зокрема, відносяться:
- вищі професійно-технічні навчальні заклади;
- вищі художні професійно-технічні навчальні заклади;
- професійно-художні училища; 
- художні професійно-технічні училища.
Відповідно до Постанови № 1130 надбавки встановлюються у розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).
 
Визначення суми надбавки педагогічним працівникам
Згідно з нормою пункту 34 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102), підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників утворюють їх нові розміри, тому сума надбавки визначається від затвердженого конкретному педагогічному працівникові розміру посадового окладу (ставки заробітної плати), визначеного з урахуванням підвищень за педагогіці звання, присвоєні за результатами атестації (пп. «г», «д», «е», «є», «ж п. 24 Інструкції № 102); за роботу в певному типі навчального закладу, за роботу з дітьми, які потребують тривалого лікування, зокрема у разі індивідуальної форми навчання таких дітей (п. 28, 29, ЗО, 35 Інструкції № 102).
 
Встановлення надбавки директорам навчальних закладів та їх заступникам
При встановленні надбавки директорам, їх заступникам з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробниче навчально-методичної, навчально-виробничої роботи загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, а також викладачам, майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів слід враховувати 10% підвищення їхніх посадових окладів (ставок заробітної плати). У професійних училища соціальної реабілітації розмір надбавки визначається від підвищеного на 20% посадового окладу (ставки заробітної плати). Посади заступників керівників із зазначених напрямів роботу віднесено до педагогічних працівників постановою Кабінету Мін стрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14 червня 2000 р. № 963.
 
Встановлення надбавки педагогічним працівникам МНВК і НВК
Надбавки в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітні плати) встановлюються також керівникам та їх заступникам з вищі зазначених напрямів роботи, а також учителям, викладачам і май­страм виробничого навчання міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, які згідно зі статтею 9 Закону України «Про загальну се­редню освіту» створюються для забезпечення потреб учнів загаль­ноосвітніх навчальних закладів у профорієнтаційній, допрофесійній, професійній підготовці. Такі надбавки встановлюються також керівникам, заступникам керівників з навчальної, виховної, навчально-виховної роботи, вчителям та вихователям на­вчально-виховних ком­плексів «загальноосвітній навчальний заклад — до­шкільний навчальний за­клад», «дошкільний на­вчальний заклад — за­гальноосвітній навчаль­ний заклад», які відповід­но до статті 9 Закону України «Про загальну се­редню освіту» створюють­ся загальноосвітніми на­вчальними закладами для задоволення освітніх по­треб населення. Зважаючи, що педа­гогічне навантаження, кон­кретного педагогічного працівника, який обіймає вищезазначені посади, за­лежить від обставин, що склалися в навчальному закладі, і встановлюється при тарифікації в обсязі більше чи менше норми, що відповідає посадово­му окладу (ставці заробіт­ної плати), розмір надбав­ки обчислюється пропор­ційно обсягам роботи чи відпрацьованого робочо­го часу. Аналогічний порядок визначення суми надбавок передбачено і для бібліотекарів, що унормовано в листах Міністерства освіти і нау­ки України «Щодо роз'яснення до постанови Кабінету Міністрів України» від 11 грудня 2009 р. № 1/9-876 та Міністерства праці та со­ціальної політики України «Про підвищення заробітної плати праців­никам» від 26 листопада 2009 р. № 13684/0/14-09/13.
 
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
* Закон України «Про професійно-технічну освіту» від 10 лютого 1998 р. № 103/98-ВР (із змінами). 
* Закон України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-XIV (із змінами і доповненнями).
* Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних науково-педагогічних працівників» від 14 червня 2000 р. №963 (із змінами і доповненнями). 
*  Постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки вчителям, вихователям; загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчай професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників» від 5 жовтня 2009 № 113О. 
* Наказ Міністерства освіти України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення г робітної плати працівників освіти» від 15 квітня 1993 р. № 102 (із змінами і доповненнями). 
* Лист Міністерства освіти і науки України «Щодо роз'яснення до постанови Кабінету Міміст; України» від 11 грудня 2009 р. № 1/9-876. G Лист Міністерства праці та соціальної політики України «Про підвищення заробітної плав працівникам» від 26 листопада 2009 р. № 13684/0/14-09/13.
 
 
Категорія: Консультації | Додав: admin (23.02.2010)
Переглядів: 5546 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
27.10.2010 Спам
2. Валентин (admin)
Шановна, Олександра.
Дякуємо Вам за небайдуже ставлення до нашої інформації. Запрошуємо Вас до співпраці. Чекаємо пропозицій щодо удосконалення сайту.
Шукайте інформацію на сторінці новини.

30.06.2010 Спам
1. Олександра
Хто знає!!!? До кого можна звернутися майстрам виробничого навчання МНВК, щоб отримати обіцяну Юлією 20%-ну надбавку. Тому що нам виплатили, а тепер забрали... Або, можливо, хоч хто не будь щось пробував дізнатися.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz