БЦ Профспілка освіти
Понеділок, 23.12.2024, 10:17
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 197
Головна » Статті » Консультації

Нові надбавки педагогічним працівникам навчальних закладів
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про вста­новлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх на­вчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних за­кладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми влас­ності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, по­сади яких віднесені до посад педагогічних працівників» від 5 жовтня 2009 р. № 113О (далі — Постанова № 113О) з метою підвищення пре­стижності праці педагогічних працівників, починаючи з 1 січня 2010 р. запроваджується обов'язкова виплата надбавок до поса­дових окладів (ставок заробітної плати) вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам ви­робничого навчання професійно-технічних та вищих навчальних за­кладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми влас­ності та усіх типів, а також керівникам та заступникам керівників цих закладів, посади яких віднесено до посад педагогічних працівників.
Типи загальноосвітніх навчальних закладів визначено в статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. №651-XIV. До них відносяться:
- середні загальноосвітні школи усіх ступенів; 
- спеціалізовані школи (школи-інтернати) з поглибленим  вивченням окремих предметів та курсів; в гімназії, ліцеї, колегіуми;
- загальноосвітні школи-інтернати для дітей, які потребують соціальної допомоги; 
- спеціальні загальноосвітні школи (школи-інтернати) для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумово­го розвитку; 
- загальноосвітні санаторні школи (школа-інтернат) для ді­тей, які потребують тривалого лікування; 
- школи соціальної реабілітації для дітей, які потребують особливих умов виховання; вечірні (змінні) школи.
Перелік типів професійно-технічних навчальних закладів затвер­джено статтею 18 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10 лютого 1998 р. № 103/98-ВР, до яких, зокрема, відносяться:
- вищі професійно-технічні навчальні заклади;
- вищі художні професійно-технічні навчальні заклади;
- професійно-художні училища; 
- художні професійно-технічні училища.
Відповідно до Постанови № 1130 надбавки встановлюються у розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).
 
Визначення суми надбавки педагогічним працівникам
Згідно з нормою пункту 34 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102), підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників утворюють їх нові розміри, тому сума надбавки визначається від затвердженого конкретному педагогічному працівникові розміру посадового окладу (ставки заробітної плати), визначеного з урахуванням підвищень за педагогіці звання, присвоєні за результатами атестації (пп. «г», «д», «е», «є», «ж п. 24 Інструкції № 102); за роботу в певному типі навчального закладу, за роботу з дітьми, які потребують тривалого лікування, зокрема у разі індивідуальної форми навчання таких дітей (п. 28, 29, ЗО, 35 Інструкції № 102).
 
Встановлення надбавки директорам навчальних закладів та їх заступникам
При встановленні надбавки директорам, їх заступникам з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробниче навчально-методичної, навчально-виробничої роботи загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, а також викладачам, майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів слід враховувати 10% підвищення їхніх посадових окладів (ставок заробітної плати). У професійних училища соціальної реабілітації розмір надбавки визначається від підвищеного на 20% посадового окладу (ставки заробітної плати). Посади заступників керівників із зазначених напрямів роботу віднесено до педагогічних працівників постановою Кабінету Мін стрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14 червня 2000 р. № 963.
 
Встановлення надбавки педагогічним працівникам МНВК і НВК
Надбавки в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітні плати) встановлюються також керівникам та їх заступникам з вищі зазначених напрямів роботи, а також учителям, викладачам і май­страм виробничого навчання міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, які згідно зі статтею 9 Закону України «Про загальну се­редню освіту» створюються для забезпечення потреб учнів загаль­ноосвітніх навчальних закладів у профорієнтаційній, допрофесійній, професійній підготовці. Такі надбавки встановлюються також керівникам, заступникам керівників з навчальної, виховної, навчально-виховної роботи, вчителям та вихователям на­вчально-виховних ком­плексів «загальноосвітній навчальний заклад — до­шкільний навчальний за­клад», «дошкільний на­вчальний заклад — за­гальноосвітній навчаль­ний заклад», які відповід­но до статті 9 Закону України «Про загальну се­редню освіту» створюють­ся загальноосвітніми на­вчальними закладами для задоволення освітніх по­треб населення. Зважаючи, що педа­гогічне навантаження, кон­кретного педагогічного працівника, який обіймає вищезазначені посади, за­лежить від обставин, що склалися в навчальному закладі, і встановлюється при тарифікації в обсязі більше чи менше норми, що відповідає посадово­му окладу (ставці заробіт­ної плати), розмір надбав­ки обчислюється пропор­ційно обсягам роботи чи відпрацьованого робочо­го часу. Аналогічний порядок визначення суми надбавок передбачено і для бібліотекарів, що унормовано в листах Міністерства освіти і нау­ки України «Щодо роз'яснення до постанови Кабінету Міністрів України» від 11 грудня 2009 р. № 1/9-876 та Міністерства праці та со­ціальної політики України «Про підвищення заробітної плати праців­никам» від 26 листопада 2009 р. № 13684/0/14-09/13.
 
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
* Закон України «Про професійно-технічну освіту» від 10 лютого 1998 р. № 103/98-ВР (із змінами). 
* Закон України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-XIV (із змінами і доповненнями).
* Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних науково-педагогічних працівників» від 14 червня 2000 р. №963 (із змінами і доповненнями). 
*  Постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки вчителям, вихователям; загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчай професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників» від 5 жовтня 2009 № 113О. 
* Наказ Міністерства освіти України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення г робітної плати працівників освіти» від 15 квітня 1993 р. № 102 (із змінами і доповненнями). 
* Лист Міністерства освіти і науки України «Щодо роз'яснення до постанови Кабінету Міміст; України» від 11 грудня 2009 р. № 1/9-876. G Лист Міністерства праці та соціальної політики України «Про підвищення заробітної плав працівникам» від 26 листопада 2009 р. № 13684/0/14-09/13.
 
 
Категорія: Консультації | Додав: admin (23.02.2010)
Переглядів: 6457 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
27.10.2010
2. Валентин (admin) [Матеріал]
Шановна, Олександра.
Дякуємо Вам за небайдуже ставлення до нашої інформації. Запрошуємо Вас до співпраці. Чекаємо пропозицій щодо удосконалення сайту.
Шукайте інформацію на сторінці новини.

30.06.2010
1. Олександра [Матеріал]
Хто знає!!!? До кого можна звернутися майстрам виробничого навчання МНВК, щоб отримати обіцяну Юлією 20%-ну надбавку. Тому що нам виплатили, а тепер забрали... Або, можливо, хоч хто не будь щось пробував дізнатися.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz