БЦ Профспілка освіти
П`ятниця, 26.02.2021, 16:21
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 194
Головна » Статті » Консультації

Про порядок звільнення за власним бажанням

Відповідно до частини третьої стат­ті 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), у разі, якщо власник або уповноважений ним ор­ган не виконує законодавство про пра­цю, умови колективного чи трудового договору, працівник має право у визна­чений ним строк розірвати трудовий до­говір за власним бажанням. Оскільки причина звільнення вважається поваж­ною, роботодавець не має права затри­мувати працівника у будь-який спосіб. День звільнення визначатиметься са­мим працівником.

Звільнення за частиною третьою стат­ті 38 передбачає обов'язкову виплату ви­хідної допомоги у розмірі не менше тримі­сячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП). Колективний договір, який діє на підприємстві, чи власне сам трудовий до­говір з працівником можуть передбачати й більший розмір вихідної допомоги.

Для проведення звільнення за цією підставою потрібно правильно скласти заяву. Вона повинна містити чітку вка­зівку на факти порушення умов догово­ру чи трудового законодавства (зразок заяви додається).

Заяву необхідно обов'язково зареєс­трувати в канцелярії, на копії заяви треба позначити вхідний реєстраційний номер.

У разі, якщо роботодавець відмовля­ється реєструвати заяву, слід відправити її поштою — цінним листом із описом вкладення та повідомленням про вру­чення.

Необхідно зберігати листівку пові­домлення про вручення листа робото­давцю, яка надійде через певний час. Зазначена листівка та поштова квитан­ція у подальшому можуть знадобитися для суду.

Якщо роботодавець відмовився звільняти працівника за частиною тре­тьою статті 38 КЗпП і провів звільнення за іншою підставою, його дії можна ос­каржити у суді.

Строк звернення до суду — один місяць із дня вручення копії наказу про звіль­нення або з дня видачі трудової книжки.

Зазначений строк є строком позовної давності і може бути поновлений судом за наявності поважних причин. Такими причинами можуть бути особиста хворо­ба, перебування за межами країни тощо.

Важливо знати, що:

  згідно зі статтею 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" судові справи по трудових спорах звільня­ються від сплати державного мита;

   відповідно до частини третьої статті 81 Цивільного процесуального ко­дексу України сплата витрат на інфор­маційно-технічні послуги суду здійсню­ється сторонами після розгляду справи.

Якщо працівник — член профспілки, за безоплатною правовою допомогою з пи­тань підготовки позовної заяви до суду він може звернутися до профспілкового юриста.

Координати юриста працівникові зо­бов'язані повідомити у профспілковому комітеті, обласному комітеті (раді) профспілки, членом якої він є.

 

 

Зразок заяви

Директору підприємства

від (посада, ПІБ працівника)

 

Заява

Прошу звільнити мене  "___" _______________________ 200_р. за власним бажанням згідно із частиною третьою статті 38 КЗпП у  зв’язку  із порушенням умов мого трудового договору та законодавства про працю (приміром, відмовою забезпечувати ро­ботою і примусовим відправленням у відпустку без збереження заробітної пла­ти у період з ___по ____, що становить більше 15 календарних днів на рік; пору­шенням ст. 115 КЗпП щодо строків ви­плати заробітної плати, а саме — затрим­кою її виплати; безпідставним зменшен­ням заробітної плати; зміною істотних умов праці — робочого часу, режиму ро­боти, суміщенням професій, зміною роз­рядів і найменування посад та ін. — без попередження за два місяці тощо).

Вимагаю провести зі мною остаточ­ний розрахунок у строки, передбачені статтею 116 КЗпП, у тому числі випла­тити мені згідно зі статтею 44 КЗпП вихідну допомогу в розмірі тримісячного середнього заробітку  (або вказати розмір, передбачений колективним договором).

 

"__ " ____________________2009 р.                                                       Підпис

Категорія: Консультації | Додав: admin (14.10.2009)
Переглядів: 33551 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 4.4/11 |
Всього коментарів: 5
13.05.2015
5. Микола [Матеріал]
Звільнився за власним бажанням 1 місяць тому,а зі мною ще нерозрахувались,підскажіть як примусити керівництво розрахуватись!?

13.06.2012
4. Саша Дьомін (Дьомич) [Матеріал]
Доброго дня. Поможіть.Я рік не був у відпусці,це допоможе мені звільнитися з роботи без відпрацьовуваня 2-х тижнів

29.02.2012
3. іванка [Матеріал]
не видають мені зарплату за два місяці і не хочуть приняти заяву на звільнення

23.05.2011
2. Виктор [Матеріал]
Работаю по совместительству,написал заявление об уходе по собственному желанию,мотивируя малой зарплатой,директор сказал!,что нужно отрабатывать две недели,и на этом все.01,06,2011г пройдет две недели как я отрабатываю.Вопрос так ли все правильно в моих действиях,или что то не так?

22.03.2011
1. Олексій [Матеріал]
Щира подяка автору публікації за основну, стислу, точну та вкрай необхідну інформацію.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz