БЦ Профспілка освіти
Неділя, 20.01.2019, 22:43
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії каталога
Угоди [2]
Охорона праці [8]
Міжнародна діяльність [1]
Соціальний захист [2]
Консультації [34]
Документи ФПУ [7]
Законодавчі документи [1]
Огляди і конкурси [0]
Спорт [1]
Інше [1]
Урядові документи [1]
Пленуми [1]
Атестація [1]
Атестація педагогічних кадрів
Учитель року [1]
Міський конкурс
День соціальної справедливості [1]
Всесвітній День соціальної справедливості
Наше опитування
Ваше ставлення до пенсійної реформи?
Всього відповідей: 192
Головна » Статті » Консультації

Про порядок звільнення за власним бажанням

Відповідно до частини третьої стат­ті 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), у разі, якщо власник або уповноважений ним ор­ган не виконує законодавство про пра­цю, умови колективного чи трудового договору, працівник має право у визна­чений ним строк розірвати трудовий до­говір за власним бажанням. Оскільки причина звільнення вважається поваж­ною, роботодавець не має права затри­мувати працівника у будь-який спосіб. День звільнення визначатиметься са­мим працівником.

Звільнення за частиною третьою стат­ті 38 передбачає обов'язкову виплату ви­хідної допомоги у розмірі не менше тримі­сячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП). Колективний договір, який діє на підприємстві, чи власне сам трудовий до­говір з працівником можуть передбачати й більший розмір вихідної допомоги.

Для проведення звільнення за цією підставою потрібно правильно скласти заяву. Вона повинна містити чітку вка­зівку на факти порушення умов догово­ру чи трудового законодавства (зразок заяви додається).

Заяву необхідно обов'язково зареєс­трувати в канцелярії, на копії заяви треба позначити вхідний реєстраційний номер.

У разі, якщо роботодавець відмовля­ється реєструвати заяву, слід відправити її поштою — цінним листом із описом вкладення та повідомленням про вру­чення.

Необхідно зберігати листівку пові­домлення про вручення листа робото­давцю, яка надійде через певний час. Зазначена листівка та поштова квитан­ція у подальшому можуть знадобитися для суду.

Якщо роботодавець відмовився звільняти працівника за частиною тре­тьою статті 38 КЗпП і провів звільнення за іншою підставою, його дії можна ос­каржити у суді.

Строк звернення до суду — один місяць із дня вручення копії наказу про звіль­нення або з дня видачі трудової книжки.

Зазначений строк є строком позовної давності і може бути поновлений судом за наявності поважних причин. Такими причинами можуть бути особиста хворо­ба, перебування за межами країни тощо.

Важливо знати, що:

  згідно зі статтею 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" судові справи по трудових спорах звільня­ються від сплати державного мита;

   відповідно до частини третьої статті 81 Цивільного процесуального ко­дексу України сплата витрат на інфор­маційно-технічні послуги суду здійсню­ється сторонами після розгляду справи.

Якщо працівник — член профспілки, за безоплатною правовою допомогою з пи­тань підготовки позовної заяви до суду він може звернутися до профспілкового юриста.

Координати юриста працівникові зо­бов'язані повідомити у профспілковому комітеті, обласному комітеті (раді) профспілки, членом якої він є.

 

 

Зразок заяви

Директору підприємства

від (посада, ПІБ працівника)

 

Заява

Прошу звільнити мене  "___" _______________________ 200_р. за власним бажанням згідно із частиною третьою статті 38 КЗпП у  зв’язку  із порушенням умов мого трудового договору та законодавства про працю (приміром, відмовою забезпечувати ро­ботою і примусовим відправленням у відпустку без збереження заробітної пла­ти у період з ___по ____, що становить більше 15 календарних днів на рік; пору­шенням ст. 115 КЗпП щодо строків ви­плати заробітної плати, а саме — затрим­кою її виплати; безпідставним зменшен­ням заробітної плати; зміною істотних умов праці — робочого часу, режиму ро­боти, суміщенням професій, зміною роз­рядів і найменування посад та ін. — без попередження за два місяці тощо).

Вимагаю провести зі мною остаточ­ний розрахунок у строки, передбачені статтею 116 КЗпП, у тому числі випла­тити мені згідно зі статтею 44 КЗпП вихідну допомогу в розмірі тримісячного середнього заробітку  (або вказати розмір, передбачений колективним договором).

 

"__ " ____________________2009 р.                                                       Підпис

Категорія: Консультації | Додав: admin (14.10.2009)
Переглядів: 32930 | Коментарі: 10 | Рейтинг: 4.4/11 |
Всього коментарів: 5
13.05.2015 Спам
5. Микола
Звільнився за власним бажанням 1 місяць тому,а зі мною ще нерозрахувались,підскажіть як примусити керівництво розрахуватись!?

13.06.2012 Спам
4. Саша Дьомін (Дьомич)
Доброго дня. Поможіть.Я рік не був у відпусці,це допоможе мені звільнитися з роботи без відпрацьовуваня 2-х тижнів

29.02.2012 Спам
3. іванка
не видають мені зарплату за два місяці і не хочуть приняти заяву на звільнення

23.05.2011 Спам
2. Виктор
Работаю по совместительству,написал заявление об уходе по собственному желанию,мотивируя малой зарплатой,директор сказал!,что нужно отрабатывать две недели,и на этом все.01,06,2011г пройдет две недели как я отрабатываю.Вопрос так ли все правильно в моих действиях,или что то не так?

22.03.2011 Спам
1. Олексій
Щира подяка автору публікації за основну, стислу, точну та вкрай необхідну інформацію.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
БЦ Профспілка освіти © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz